• چهارشنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-22189-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

اهدای تندیس روز رشت به اولین نوزاد متولد شده در ۱۲ دی

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تندیس روز رشت به سیده مهرسانا میرباقری اولین نوزاد دختری که در دقایق آغازین ۱۲ دی "روز رشت" به جمع شهروندان شهر باران پیوست اهدا شد.

طلعت کاویانی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه گیلان، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: سیده مهرسانا میرباقری سقالکساری، نوزاد رشتی در اولین ثانیه‌های ۱۲ دی ماه، هم زمان با فرارسیدن روز رشت، در بیمارستان گلسار رشت به روش طبیعی متولد شد.

وی تصریح کرد: در این زمینه به همت دانشگاه علوم پزشکی گیلان، شورا و شهرداری شهر رشت، خانواده این نوزاد، مورد تقدیر قرار گرفتند و تندیس روز رشت، طی مراسمی به آنها اهدا شد. در این راستا از مادر نوزاد، در خصوص اقدام به انجام زایمان طبیعی نیز تقدیر شد.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در راستای ترویج زایمان طبیعی و برند سازی این مقوله به همراهی شورا و شهرداری شهر رشت، شامگاه 12 دی ماه، 9 مرکز درمانی رشت را که دارای بخش زایمان بودند، به صورت آماده باش، مورد توجه قرار داد و در این خصوص بیمارستان گلسار در اولین ثانیه‌های 12 دی ماه، با تولد این نوزاد دختر موفق به کسب نشان نوزاد رشت، در میان این 9 مرکز شد.

کاویانی خاطرنشان کرد: در شش ماه اول سال جاری،4 هزار و 512 زایمان طبیعی در استان انجام شده که این میزان نسبت به سال گذشته،1.20 درصد افزایش داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: