• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-25889-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه رشت:

چهار سال دوم دولت به مذاکره با اروپایی ها نگذرد

امام جمعه رشت، طرف اروپایی برجام را مانند طرف آمریکایی غیر قابل اعتماد دانست و اظهار کرد: اروپایی ها با استفاده از برجام به ایران فشار می آورند لذا مسئولان فرصت چنین کاری را از آنان بگیرند و اجازه ندهند چهار سال دوم دولت نیز به مذاکره با اروپایی ها بگذرد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، به تبیین جایگاه خانواده از دیدگاه اسلام پرداخت و اظهار کرد: اسلام برای همه جنبه های زندگی فردی و اجتماعی انسان برنامه دارد و این برنامه ریزی در خانواده شکل می گیرد.

وی با بیان اینکه تربیت اسلامی انسان را از وابستگی به قدرت های سلطه گر  و مستکبر رها می کند، افزود: خانواده در عرصه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نقش آفرین است و انسان را برای حضور در جامعه آماده می کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تاثیر لقمه حلال در تربیت دینی و معنوی انسان، خاطرنشان کرد: کسب روزی حلال در اسلام مورد تاکید است و کسی که برای روزی حلال خود و خانواده اش تلاش می کند، در روز قیامت سربلند خواهد شد.

این کارشناس دینی احکام و قوانین اسلامی را موجب فلاح و رستگاری انسان دانست و یادآور شد: قرآن و کلام معصومین(ع) بهترین راهنما برای انسان است، زیرا از جانب خداوند آمده تا انسان ها را به سرمنزل مقصود برساند.

وی در ادامه، 16 آذرماه سال 1332 را سر آغاز مبارزه ایران با استعمار و استکبار از دانشگاه دانست و عنوان کرد: دانشجویان با اقدام خود علیه نظام سلطه جهانی افتخار آفریدند.

امام جمعه رشت نسل جوان را نسلی آگاه، معنوی، عدالت خواه و استکبارستیز دانست و اضافه کرد: امروز حضور مردم در صحنه برای نظام جمهوری اسلامی اقتدار به ارمغان آورده و دنیا می داند اگر خطایی از سلطه طلبان علیه ایران سر بزند، ملت آنها را سر جایشان می نشانند. در واقع روحیه عدالت خواهی و استکبارستیزی مردم ایران ریشه الهی و دینی دارد و این منطق مورد توجه مستضعفان و آزادی خواهان جهان قرار گرفته است.

وی از دولت خواست به مراکز دانشگاهی و پارک های علم و فناوری توجه ویژه ای داشته باشد و تاکید کرد: اگر می خواهیم به طراز انقلاب اسلامی برسیم باید مسیر پیشرفت و توسعه را خیلی زود طی کنیم و در این راستا رشد و توسعه علمی با استفاده از نخبگان دانشگاهی بسیار حائز اهمیت است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به سرنوشت نامعلوم برجام و بی نتیجه بودن آن برای مردم ایران، یادآور شد: اکنون آمریکا خواستار مذاکره درباره موشک های بالستیک ایران است و این موضوع را بهانه خروج از برجام قرار داده، در حالی که موشک های بالستیک با برجام منافاتی ندارد لذا از دولتمردان می خواهیم هر آن چیزی را که در برجام گذشته برای مردم بازگو کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان طرف اروپایی برجام را مانند طرف آمریکایی غیر قابل اعتماد دانست و اظهار کرد: اروپایی ها با استفاده از برجام به ایران فشار می آورند لذا مسئولان فرصت چنین کاری را از آنان بگیرند و اجازه ندهند چهار سال دوم دولت نیز به مذاکره با اروپایی ها بگذرد.

وی با بیان اینکه مردم گرفتار مشکلات اقتصادی هستند، خاطرنشان کرد: تنها با کاهش نرخ ارز و طلا مشکلات اقتصادی و معیشتی حل نمی شود، زیرا برخی در تامین ارزاق عمومی نیز عاجز هستند. این مردم پشتوانه انقلاب و نظام هستند و باید برای رفع مشکلاتشان تلاش کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: