• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-25789-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه اسالم:

صبر ایران در برابر اهمال اروپایی ها در برجام حدی دارد

امام جمعه اسالم، با بیان اینکه صبر ایران در برابر اهمال و کوتاهی اروپایی ها حدی دارد، خاطرنشان کرد: اروپا هیچ قدم عملی برای حل این معضل و ادامه حیات برجام بر نداشته است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد باقری در خطبه های نماز جمعه اسالم، ضمن محکومیت حادثه تروریستی در چابهار که منجر به شهادت و مجروح شدن چند تن از هموطنان عزیزمان شد، گفت: فکرهای بسته و عقیده های کور که حرفی برای دفاع از خود ندارند، ارزشی هم برای جان انسان ها قائل نیستند و اینگونه همنوعان و هموطنان خود را به خاک و خون می کشند و جالب اینجاست که اربابان خارجی آنها نه تنها چنین اقداماتی را ترور ندانسته، بلکه از آنها حمایت هم می کنند.

وی با گرامیداشت 16 آذر، روز دانشجو، عنوان کرد: دانشگاه و دانشجو مخالف ظلم، سلطه و اسکتبار و طرفدار عدالت است.

این کارشناس دینی با بیان اینکه دانشجوی مستقل طرفدار آرمان های انقلاب و حامی مستضعفین و مخالف خوی اشرافی گری و دوری از مردم است، اظهار کرد: اگر دانشگاه و دانشجو طرفدار حق باشند آینده مملکت به دست آنها اصلاح خواهد شد؛ وگرنه می توانند مملکت را تباه کنند.

وی ادامه داد: مسئولین آموزش عالی و مسئولین سیاسی کشور باید سطح بینش سیاسی دانشگاه و دانشجویان را بالا ببرند و با ایجاد فضای باز سیاسی اجازه دهند که دانشجو خودش برای آینده اش تصمیم بگیرد؛ نه اینکه فقط در ایام انتخابات یاد دانشجوها بیفتند و با سیاسی بازی بخواهند از دانشجو برای رسیدن به اهداف سیاسی خود استفاده ابزاری کنند.

حجت الاسلام باقری با بیان نظر مقام معظم رهبری درخصوص قانون بازنشستگی، گفت: نفس قانون بسیار خوب است؛ چراکه حلقه های بسته مدیریتی کشور را با حضور نیروهای تازه نفس از مدیران جوان برآمده از دانشگاه و حوزه باز می کند؛ با این حال باید دقت شود که به بهانه این قانون و فرصت سازی برای حضور جوانان از سرمایه های مدیریتی که حاصل سال ها تلاش مجاهدانه در انقلاب اسلامی هستند غافل نشویم و از آنها در کنار جوانان برای تربیت مدیران کارآمد آینده استفاده کنیم.

امام جمعه اسالم با اشاره به گذشت چندین ماه از خروج یکطرفه آمریکا از برجام و نقض عهد آشکار آنها از یک توافق مهم بین المللی، عنوان کرد: طرف دیگر برجام یعنی اروپایی ها نیز چندین ماه است که با خرید زمان به بهانه مذاکرات جدید باعث تشدید فشارهای اقتصادی بر کشور ما شده اند؛ این در حالی است که وزیر خارجه آمریکا با کمال وقاحت ایران را به آزمایش موشکی و نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متهم می کند.

وی با بیان اینکه صبر ایران در برابر اهمال و کوتاهی اروپایی ها حدی دارد، خاطرنشان کرد: اروپا هیچ قدم عملی برای حل این معضل و ادامه حیات برجام بر نداشته است و همه اعم از معاندان خارجی و غافلان داخلی باید این را بدانند که قدرت موشکی ما ضامن اقتدار و امنیت و خط قرمز کشور در مذاکرات است و به هیچ وجه بر سر آن معامله نخواهیم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: