• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-24789-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

دانشگاه علوم پزشکی گیلان مرکز پردازش اطلاعات دارو و تجهیزات کشور شد

  معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت:در پی استقرار صحیح و موفق سامانه یکپارچه مدیریت خرید ارزی و ریالی دارو و تجهیزات پزشکی مصرفی، در گیلان، دانشگاه علوم پزشکی استان از سوی سازمان غذا و دارو، به عنوان مرکز پردازش اطلاعات دارو و تجهیزات کشور، انتخاب شد.

دکتر زهرا حصاری در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه گیلان، اظهار کرد: به دنبال طراحی، ساخت و بهره برداری از سرویس نرم افزاری خرید متمرکز دارو و تجهیزات مصرفی (سیماد درفک) در دانشگاه علوم پزشکی گیلان و اعلام آمادگی این دانشگاه در تهیه و تامین زیرساخت‌ های سخت افزاری (سرور) مورد نیاز، سازمان غذا و دارو کشور، دانشگاه علوم پزشکی گیلان را به عنوان هاست سرویس نرم افزاری خرید متمرکز دارو و تجهیزات مصرفی کشور انتخاب کرد.

وی تصریح کرد: با انجام این مهم، دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مرکز پردازش اطلاعات دارو و تجهیزات کشور، می‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اجرای طراحی و ساخت سامانه یکپارچه مدیریت خرید ارزی و ریالی دارو و تجهیزات پزشکی مصرفی، در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تصریح کرد: دریافت درخواست‌ های بیمارستانی تحت پوشش به صورت الکترونیکی، امکان اتصال به HIS بیمارستان‌ها، نظارت بر موجودی انبارهای دارویی و استوک بخش‌های بیمارستان‌ها و امکان مدیریت درخواست‌ها بر اساس روند مصرف و میزان موجودی، از جمله مزایای این سامانه است .

وی خاطرنشان کرد: بهبود نظارت، کاهش زمان انتظار خدمات، کاهش میزان هزینه‌ها و ارایه خدمات در بستر الکترونیک از مزایای استقرار سامانه مدیریت متمرکز خرید دارو و تجهیزات، است .

به گزارش ایسنا؛ هاست ( Host ) به معنی میزبان است و به محیط مجازی اطلاق می‌شود که بر روی یک سرور برای یک سایت تدارک دیده شده و ممکن است بر روی یک سرور، بیش از 500 سایت میزبانی شود و تعداد سایت‌های روی یک سرور به قدرت پردازنده و رم و فضای سرور و همچنین میزان استفاده وب سایت‌ها از این منابع، بستگی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: