• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-24689-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

نماینده ولی فقیه در گیلان:

مراکز دانش بنیان راه میانه برای رسیدن به تکنولوژی‌های مدرن است

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: پارک‌های علم و فناوری و مراکز دانش بنیاد دو نهادی است که می‌تواند به صورت میان بر کشور را به تکنولوژی‌های مدرن جهانی برساند.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، آیت الله رسول فلاحتی در نشست با رئیس و کارکنان پارک علم و فناوری و صاحبان شرکت‌های دانش بنیان گیلان اظهار کرد: پارک‌های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان چشم کشور در تکنولوژی های کشور هستند.

وی ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان باید به صورت مستقل عمل کرده و خود را وابسته به دولتمردان نکنند زیرا دولت‌ها می‌آیند و می‌روند.

امام جمعه رشت اضافه کرد: شرکت‌های دانش بنیان در صورتی می‌توانند مایه رشد جامعه ایرانی شوند که وابستگی به احزاب نداشته باشند.

فلاحتی با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان دو نهادی است که می‌تواند به صورت میان بر کشور را به تکنولوژی‌های مدرن جهانی برساند، تصریح کرد: در صد سال گذشته، ایران را از دنیا عقب نگه داشتند و با حضور جوانان اندیشمند در مراکز دانش بنیان باید این عقب افتادگی جبران شود.

وی، رشد و شکوفایی کشور را نیازمند توجه دولتمردان به پارک‌های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان دانست و بیان کرد: امروز صادرات فنی و مهندسی بهترین راهکار برای ارتقای شرکت‌های دانش بنیان است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر شناسایی و جذب جوانان خوش فکر توسط پارک‌های علم و فناوری، گفت: از پارک‌های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان این انتظار می‌رود از جوانان خلاق استفاده کنند.

فلاحتی یادآور شد: پارک‌های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان تشکیلاتی برآمده از مردم و برای مردم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: