• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-23989-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

نماینده ولی فقیه در گیلان:

اتاق اندیشه ورز کشاورزی گیلان تقویت شود

نماینده ولی فقیه در گیلان بر مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان تاکید کرد و گفت: اتاق اندیشه‌ورز برنج، ماهی، گل و گیاه، قارچ و ... به منظور ارتقای کشاورزی گیلان تقویت شود.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با مدیر و کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان رشت با اشاره به وجود دغدغه‌های بسیار در بخش کشاورزی اظهار کرد: اکنون کشاورزی به دلیل سنتی بودن پاسخگوی نیاز جامعه نیست و باید به طرف مکانیزاسیون حرکت کنیم.

وی بر تغییر آبیاری سنتی در مزارع گیلان تاکید کرد و افزود: اتاق اندیشه‌ورز برنج، ماهی، گل و گیاه، قارچ و … به منظور ارتقای کشاورزی گیلان باید تقویت شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه سرعت در امور حائز اهمیت است، تصریح کرد: سرعت باید همراه با دقت باشد.

فلاحتی، خواستار برنامه‌ریزی برای تولید برنج خشکآبی در گیلان شد و بیان کرد: دولت مجوز تولید برنج را تنها در استان‌های گیلان و مازندران صادر کرده و باید از این فرصت بهترین استفاده را ببریم.

وی با اشاره به اینکه عرضه برنج با کیفیت گیلان به صورت فله‌ای مقرون به صرفه نیست، یادآور شد: برنج با کیفیت باید با برندسازی به بازار عرضه شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، تغییر کاربری را از مشکلات اراضی کشاورزی استان عنوان کرد و گفت: بخش اعظم زندگی مردم در سایه کشاورزی و کشاورزان است و باید تدبیری برای تغییرکاربری اراضی کشاورزی استان اندیشیده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: