• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-23589-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

آمار نگران گننده برداشت غیرمجاز شن و ماسه در شفت

رییس اداره حفاظت محیط زیست شفت گفت: 28 فقره پرونده در خصوص متخلفین شن و ماسه در این شهرستان به دادگاه رفته است.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، رضا زمانی با اشاره به اینکه پیرو تحقق وظایف سازمانی و حفظ محیط زیست یگان حفاظت اداره محیط زیست شفت با انجام گشت و کنترل های شبانه‌روزی از زیستگاههای شهرستان ضمن اطلاع رسانی به عموم برخورد قاطع و قانونی با هر گونه تخلف را در دستور کار خود داده است، گفت: در شش ماه گذشته طی عملیات متعدد یگان حفاظت منجر به کشف و ضبط 7 قبضه سلاح غیرمجاز و 14 فقره تشکیل پرونده در خصوص تخلفات شکار و صید معرفی به مراجع قضائی شده است.

وی افزود: تاکنون پرونده های متخلفین منجر به صدور احکام قضائی از جمله مبلغ 12 میلیون ريال جزای نقدی در حق دولت شده است.

زمانی خاطرنشان کرد: همچنین 28 فقره پرونده در خصوص متخلفین شن و ماسه منجر به صدور احکام قضائی 9 ماه حبس تعزیری و مجموع سی و نیم میلیون ريال جریمه نقدی در حق دولت انجام شد.

وی ادامه داد: 32 فقره پرونده در خصوص آتش زدن کاه و کلش و نیز 7 فقره پرونده در خصوص عدم مدیریت پسماند با احکام صادره منجر به پرداخت  12 میلیون ريال جزای نقدی صادر شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شفت تصریح کرد: علاوه بر اقدامات مذکور تاکنون 7 پرنده آسیب دیده شامل یک بهله شاه بوف، 2 بهله عقاب جنگلی، یک بهله عقاب تالابی، یک قطعه کشیم، 2 بهله جغد انبار و همچنین یک سر تشی و یک سر جوجه تیغی پس از تیمار و آماده سازی به دامان طبیعت بازگشته است.

رضا زمانی از عموم مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه تخلف و اقدام به شکار و صید برداشت غیرمجاز شن و ماسه یا آلوده کردن و یا تخریب محیط زیست مراتب را به این اداره اطلاع دهند.

زمانی در ادامه مدیریت پسماند را یکی دیگر از دغدغه های زیست محیطی این شهرستان عنوان کرد و گفت: یکی از اولین حلقه ها در مدیریت پسماند کاهش تولید زباله و تفکیک از مبدا است.

وی افزود: با توجه به هماهنگی های بعمل آمده توسط اداره کل روستائی استانداری گیلان و مدیریت پسماند استانداری اولین جلسه برنامه آموزشی مدیریت پسماند برای 21 روستای بخش مرکزی شهرستان و نیز روستای چوبر از بخش احمدسرگوراب در محل بخشداری مرکزی تشکیل شد.

رئیس اداره محیط زیست شفت گفت:بزرگترین عامل موفقیت در مدیریت پسماند مشارکت موثر عموم مردم است و لازم است همه اقشار جهت اجرای صحیح برنامه های مذکور مشارکت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: