• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-23389-5
  • خبرنگار : 21
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نیروهای راه‌آهن شمال با اولویت گیلانیان جذب می‌شوند

استاندار گیلان بیان دغدغه‌های مطرح شده از سوی امامان جمعه را مطالبه به حق مردم دانست و گفت: نیروهای راه‌آهن شمال از طریق یک فرآیند رقابتی و با اولویت گیلانیان جذب می‌شوند.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، مصطفی سالاری، استاندار گیلان امروز در دیدار با فرماندار و امامان جمعه شهرستان رودبار، اظهار کرد: وجود آزادراه، راه آهن و رودخانه برای مردم رودبار علیرغم برخی مشکلات به عنوان فرصت و نعمت محسوب می‌شود که امیدواریم با تدابیر و برنامه‌ریزی صحیح بخشی از این مشکلات حل شود.

وی به ایجاد توقفگاه راه‌آهن در شهرستان رودبار نیز اشاره کرد و افزود: اهتمام ما بر این است تا در پروژه‌های عمرانی دغدغه‌های مردم منطقه را در نظر بگیریم و با جدیت دنبال کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به وجود کارخانجات و صنایع مختلف در شهرستان‌ رودبار، تصریح کرد: با برگزاری مستمر جلسه کارگروه رفع موانع تولید و رونق اشتغال می‌توانیم گام‌های موثری در راستای رفع مشکلات تولیدکنندگان برداریم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در خصوص ساکنان پشت سدآیت‌الله بهجت، گفت: در تلاشیم بستری فراهم کنیم تا با در اختیار گذاشتن زمین و حمایت در جهت احداث در مجاورت مسیرهای دارای امکانات زیرساختی همچون آب، برق و گاز برای سکونت و حفظ شغل کشاورزی و دامپروری، این عزیزان به شهرها مهاجرت نکنند.

سالاری به تدوین دستورالعمل ۳۰ ماده‌ای در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با حضور دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و قضایی در جهت ساماندهی رودخانه‌ها و برداشت مصالح اشاره کرد و گفت: این دستورالعمل طی این هفته ابلاغ می‌شود و در سطح شهرستان‌ها در خصوص طرح‌های مختلف چندمنظوره با اولویت تامین آب کشاورزی با محوریت فرمانداران و در کمیته‌ای ۷ نفره تصمیم گیری می‌شود.

وی به اعطای مجوز قانون برنامه ششم توسعه به استان‌ها درخصوص تصمیم‌گیری در شورای معادن برای استفاده از یک درصد ارزش مصالح برداشتی در استان و شهرستان‌ها نیز اشاره کرد و گفت: نحوه هزینه کرد این منابع از طریق کمیته برنامه ریزی شهرستان‌ها تعیین شده که به زودی دستورالعمل این اقدام به شهرستان‌ها ابلاغ می‌شود.

استاندار گیلان بر لزوم توجه به ارائه خدمات مطلوب درمانی و بهداشتی تأکید کرد و افزود: در جهت رعایت سطح‌بندی تأمین پزشک در مناطق رودبار مجددا به دانشگاه علوم پزشکی تأکید می‌کنم تا مورد توجه قرار گیرد .

وی با اشاره به اینکه مسکن مهر در اغلب استان‌ها و شهرستان‌های کشور به اتمام رسیده یا رو به اتمام است، گفت: در برخی از مناطق جانمایی احداث این پروژه به خوبی صورت نگرفته بود که مشکلاتی را در برداشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: