• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-18489-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون ارشد مدیرکل دپارتمان محیط زیست جهانی جایکا:

جایکا در حال تدوین مراحل پایانی طرح حفاظت از تالاب انزلی است

معاون ارشد مدیرکل دپارتمان محیط زیست جهانی جایکا گفت: جایکا در حال تدوین مراحل پایانی طرح میان مدت حفاظت از تالاب انزلی برای اجرا طی سال‌های 2030-2020 می‌باشد که به زودی به طرف ایرانی ارائه خواهد شد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، کیوان محمدی در جلسه بررسی پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی که با حضور گروه ارزیاب ژاپنی(جایکا) برگزار شد، با تاکید بر اینکه مسئله محیط ‌زیست منحصر به یک منطقه خاص نیست، اظهار کرد: در سراسر جهان محیط زیست از موضوعات محوری زندگی استان به ویژه در امر توسعه پایدار به شمار می‌رود.

وی با اشاره به سابقه طولانی همکاری ایران و جایکا و نیز همکاری 15 ساله جایکا و گیلان، ابراز امیدواری کرد همکاری‌های میان جایکا و استان گیلان در آینده به شکل موثرتری ادامه یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان، تجارب آموخته شده ناشی از این همکاری را مورد توجه قرار داد و گفت: برای تداوم برنامه‌های آتی و اجرای اثربخش آنها، ضرورت دارد در ساختار اجرایی برنامه و شیوه بودجه‌بندی و تخصیص منابع تغییراتی ایجاد گردد تا در تلفیق با آورده‌های علمی، فنی و مالی طرف ژاپنی، اهداف پروژه مدیریت تالاب انزلی به طور بهینه‌ای محقق شود.

تاکاهیرو موریتا، معاون ارشد مدیرکل دپارتمان محیط زیست جهانی(جایکا) نیز در ادامه، با ابراز رضایت از اقدامات انجام گرفته در قالب پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی، عملکرد این پروژه را در حد متوسط ارزیابی کرد.

وی با تاکید بر لزوم تداوم فعالیت زیرکمیته‌های ذیل پروژه، اظهار کرد: جایکا در حال تدوین مراحل پایانی طرح میان مدت حفاظت از تالاب انزلی برای اجرا طی سال‌های 2030-2020 می‌باشد که به زودی به طرف ایرانی ارائه خواهد شد.

معاون ارشد مدیرکل دپارتمان محیط زیست جهانی، با تاکید بر اینکه محیط‌ زیست امری فرامرزی است، بهبود آن را مستلزم اقدام فراگیر و جمعی دانست.

موریتا، با بیان اینکه در سیاست همکاری جایکا با ایران، مباحث زیست محیطی در اولویت قرار دارد، عنوان کرد: تجربه پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی به عنوان مبنای تصمیم‌گیری در زمینه همکاری‌های آتی در عرصه‌های مختلف خواهد بود.

وی خواستار تداوم حمایت از تیم کارشناسی جایکا مستقر در استان گیلان طی زمان اندک باقیمانده تا پایان فاز دوم پروژه شد و ابراز امیدواری کرد نتایج ارزیابی‌های صورت گرفته و دستاوردهای پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی در اسفندماه سال جاری در قالب یک همایش، به علاقمندان ارائه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: