• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-11789-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

لزوم حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه پذیرایی از گردشگران و مسافران بر اقتصاد استان هم موثر است با تاکید بر لزوم حمایت از سرمایه گذاران، گفت: باید به گونه‌ای از سرمایه گذاران حمایت کنیم که برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری تشویق شوند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، میرشمس مومنی‌زاده در جلسه پیگیری مشکلات گردشگری که در فرمانداری رشت برگزار شد، اظهار کرد: گردشگری از ظرفیت‌های مهم استان گیلان است که می‌تواند در خدمت توسعه استان قرار گیرد.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه برای بهره مندی از ظرفیت‌های حوزه گردشگری باید زیرساخت‌های آن را در استان توسعه دهیم، افزود: قبل از اینکه به فکر توسعه باشیم زیرساخت‌های موجود را حفظ کنیم.

وی واحدهای بوم گردی را یکی از مصادیق زیرساختی حوزه گردشگری دانست و گفت: این واحدهای بوم گردی علاوه بر اینکه مورد استفاده هم استانی‌های ماست، مورد استقبال گردشگران و مسافران نیز قرار گرفته است.

مومنی‌زاده با بیان اینکه پذیرایی از گردشگران و مسافران بر اقتصاد استان هم موثر است با تاکید بر لزوم حمایت از سرمایه گذاران، تصریح کرد: ما موظفیم از سرمایه گذاران بخش خصوصی حمایت کنیم تا هم انگیزه لازم برای ادامه خدمت داشته باشند و هم باعث افزایش توانمندی مان در حوزه گردشگری شویم.

فرماندار رشت بیان کرد: جلسه ای با هتل داران و صنوف داشتیم که هر کدام مشکلات و موانعی نظیر اداری و حقوقی، درخواست تخفیف مالیاتی برای مجتمع‌های پذیرایی و اقامتی، حضور نماینده‌ای از هتل داران در کمیسیون دارایی، ساماندهی تابلو به دستان، مساعدت بیمه‌ای، قبوض آب و برق، راه اندازی دفاتر اطلاع رسانی داشتند.  

وی ادامه داد: باید در برخورد با سرمایه گذاران بخش خصوصی به گونه‌ای حمایت کنیم که برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری و ادامه خدمت تشویق شوند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: