• پنجشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 979-194-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز المپیاد استعدادهای ورزشی کشور با حضور 700 ورزشکار در گیلان

المپیاد استعدادهای ورزشی کشور با حضور بیش از 700 ورزشکار در رشته‌های تکواندو و شطرنج در گیلان آغاز شد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، مریم بخشی امروز در مراسم آغاز المپیاد استعدادهای ورزشی کشور که در سالن یادگار امام رشت برگزار شد، اظهار کرد: ۷۰۰ نفر از دختران و پسران در رشته‌های تکواندو و شطرنج جهت شرکت در المپیاد استعدادهای ورزشی کشور در گیلان حضور دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان افزود: در رشته تکواندو 400 نفر در قالب 34 تیم و در رشته شطرنج 310 نفر در قالب 32 تیم به رقابت می‌پردازند، مسابقات تکواندو طی دو روز و مسابقات شطرنج طی 5 روز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم برگزاری اینگونه المپیادها تداوم داشته باشد و با شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی بتوانیم پرچم پرافتخار کشورمان را در میادین جهانی به اهتزاز درآوریم، گفت: خروجی طرح المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور را سال‌های آینده در تیم‌های ملی و مسابقات بزرگ خواهیم دید چراکه تیم‌های ملی قوی در سطح پایه ورزش آن کشور را تا چندین سال بیمه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه فک کاسپین و شهرک تاریخی ماسوله و تالاب بین‌المللی انزلی نماد این رقابت‌ها در گیلان است، تصریح کرد: دلیل برگزیدن نام «فک کاسپین» برای این المپیاد ورزشی، شناساندن این‌گونه جانوری خاص و معرفی آن به هم‌وطنان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: