• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-52089-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

رییس مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت تاکید کرد:


ضرورت ایجاد مرکز «مراقبت از بیماران پیوندی»

رییس مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت   یکی از فاکتورهای پیوند عضو موفق را مراقبت بعد از پیوند عنوان و بر ایجاد مرکز «مراقبت از بیماران پیوندی» تاکید کرد .

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، دکتر انوش دهنادی مقدم در مراسم تقدیر از تلاشگران عرصه فراهم آوری و پیوند اعضا در بیمارستان پورسینا اظهار کرد: مرکز آموزشی درمانی پورسینا تنها سانتر ترومای استان گیلان است و بر اساس آمار بیشترین اهدا کنندگان از این مرکز بوده‌اند .

وی به اهم فعالیت‌های مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه اشاره کرد و افزود: علی‌رغم اینکه بسیاری از زیرساخت‌ها برای ایجاد مرکز مهیا نبوده اما پس از ایجاد این واحد در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با حمایت‌های ریاست دانشگاه و تلاش بی‌شائبه تیم فراهم آوری اعضا پیوندی و همکاری کارکنان در سایر مراکز مانند بیمارستان پورسینا، خدمات ارزنده‌ای ارائه شده است .

دهنادی مقدم یکی از فاکتورهای پیوند عضو موفق را مراقبت بعد از پیوند عنوان و بر ایجاد مرکز «مراقبت از بیماران پیوندی» تاکید کرد .

وی ایجاد «قطب پیوند در شمال کشور» را از برنامه‌های استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد و گفت: با تحقق این مهم علاوه بر ارتقای کیفیت زندگی بیماران نیازمند پیوند، از نظر اقتصادی نیز کمک شایانی به سیستم بهداشت و درمان می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: