• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-51789-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان:

وحدت عامل همدلی مسلمانان در برابر نقشه‌های تفرقه‌افکن دشمنان است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: وحدت عامل مهم ایجاد همدلی و همراهی مسلمانان جهان برای مقابله با نقشه‌های شیطانی و دسیسه‌های تفرقه‌افکن دشمنان است.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، در گفت وگو با ایسنا- منطقه گیلان، با بیان اینکه دین مبین اسلام کامل‌ترین نسخه الهی برای نجات انسان‌هاست، اظهار کرد: اسلام برترین سیره و طریق زندگی برای گشایش گره‌های جامعه بشری را معرفی کرده است .

وی مبنای اسلام را نبوت آخرین فرستاده پروردگار متعال حضرت محمد(ص)، امامت ائمه هدی(ع) و ولایت فقیه دانست و افزود: این دین الهی همواره بر «وحدت» به‌ عنوان یکی از گران سنگ‌ترین ارزش‌های اسلامی و قرآنی و منادی همبستگی امت اسلامی تاکید دارد .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، با بیان اینکه «وحدت» عامل مهم ایجاد همدلی و همراهی مسلمانان جهان برای مقابله با نقشه‌های شیطانی و دسیسه‌های تفرقه‌افکن دشمنان است، گفت: هفته وحدت عید بزرگ مسلمانان جهان، ایام خجسته و پربرکتی است تا مسلمانان با بهره‌مندی از این اصل اتحادآفرین، فرصت‌های دشمنی و تفرقه‌افکنی بین مسلمانان را از دشمنان قسم‌خورده اسلام بگیرند .

اشجری ادامه داد: مسلمانان باید با اجتناب از هرگونه اختلاف و افتراق، امکان جولان را به عوامل بیگانه و جریان‌های تفرقه‌افکن ندهند، زیرا دشمنان اسلام در طول تاریخ کوشیده‌اند با هدف قرار دادن وحدت مسلمانان و ترسیم نقشه‌های شیطانی و همچنین طراحی و اجرای انواع فتنه‌ها و گسترش فرقه‌گرایی، از اشاعه اسلام ناب محمدی(ص) جلوگیری کنند .

وی اسلام را خدشه‌ناپذیر دانست و عنوان کرد: بی تردید تلاش استکبار جهانی برای ایجاد گروه‌های تکفیری، داعش و سیاه‌نمایی و بزرگ‌نمایی مشکلات کشورهای اسلامی ناکام خواهد ماند؛ همانگونه که تاکنون علی‌رغم همه دشمنی‌ها و نقشه‌ها، مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی با وحدت کلمه در مسیر تحقق «امت واحده اسلامی» گام برداشته‌اند .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، ضمن تبریک ایام مبارک ربیع‌الاول و هفته وحدت، خاطرنشان کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) همواره در طول عمر با برکت خویش پیام‌آور وحدت برای جهان اسلام بوده و امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی بر وحدت مسلمین و پرهیز از هرگونه تفرقه تاکید دارند .

اشجری در پایان خاطرنشان کرد: ملت انقلابی و همیشه در صحنه ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همچنان با پایبندی به آرمان های انقلاب و با پیروی از منویات رهبری، متحد و یکپارچه در مقابل دشمنان اسلام ایستاده‌ است و لحظه‌ای در برابر زیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی و بدخواهان اسلام کوتاه نخواهد آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: