• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-51189-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

فرماندار شفت:

اعطای تسهیلات اشتغال روستایی با اولویت بوم گردی اجرایی می شود

فرماندار شفت گفت: مرحله دوم اعطای تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری با اولویت بوم گردی اجرایی می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، محمدرضا محسنی  در نشست کارگروه بوم گردی شفت با اشاره به اینکه تمامی ساز و کارها، برای صدور پروانه ساختمانی واحدهای بوم گردی در شفت مهیا شده است اظهار کرد: گام نخست توسعه بوم گردی، ایجاد رغبت و اقبال عمومی به این طرح است و در این راستا پیگیری دستگاه های ذیربط تا مرحله پایانی ساخت و پس از آن باید ادامه یابد.

وی با بیان اینکه موافقت اصولی برای 30 طرح ساخت با مجموع 210 واحد بوم گردی و 7 طرح مرمت در این شهرستان صادر شده است افزود: تاکنون 26 پرونده برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل ارسال شده است.

فرماندار شفت با قدردانی از تلاش های دهیاران، بخشداران و دستگاه های ذیربط برای تسریع در روند بررسی پرونده های بوم گردی در این شهرستان تصریح کرد: اکنون زمان رسیدن به نتیجه است و نیاز به تعاون بیشتری است.

محسنی در ادامه اطلاع رسانی صحیح و ایجاد امید را یکی از راه های فرهنگ سازی برای رونق گردشگری برشمرد و گفت: مرحله دوم اعطای تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری با اولویت بوم گردی اجرایی می شود.

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه توسعه گردشگری و کشاورزی باید هم راستا و متوازن باشد، خاطرنشان کرد: از تغییر کاربری زمین های شالی و باغ های چای برای ساخت واحدهای بوم گردی در این شهرستان جلوگیری می شود.

وی در پایان دستور داد نشست های فرعی کارگروه بوم گردی در بخشداری ها تشکیل و گزارش های آن به فرمانداری ارسال شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: