• پنجشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-28989-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا خبر داد:

کشف و شناسایی 99 پلاک ثبتی وقفی قدیمی در آستارا

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا از کشف و شناسایی 99 پلاک ثبتی وقفی قدیمی با ارزشی میلیاردی در این شهر مرزی و بندری خبر داد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، جمشید مهدوی در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت آغاز دهه وقف برگزار شد، اظهار کرد: با بهره مندی از گروه ها و طیف های مختلف می توان فرهنگ وقف را در جامعه بیش از پیش ترویج کرد.

وی با بیان اینکه گروه های مختلف در شهرستان تشکیل شده اند تا آمار وقف در آستارا را افزایش دهند، ادامه داد: این گروه ها تحت عناوینی از قبیل یاوران وقف (طلاب و روحانیون)، بازاریان، فرهنگیان، جوانان و دانشجویان فعالیت می کنند.

مهدوی در بخش دیگر سخنان خود از کشف و شناسایی 99 پلاک ثبتی وقفی قدیمی با ارزشی میلیاردی در این شهر مرزی و بندری خبر داد و افزود: این پلاک ها که مغازه، خانه و زمین هستند، پیش از پیروزی انقلاب توسط «محسن و شفیع مجتهدزادگان» وقف شده بود که متأسفانه در تصرف اشخاص است.

وی با تأکید بر اینکه اوقاف و امور خیریه اقدامات قانونی را در این زمینه انجام داده است، تصریح کرد: اسناد آنها با رأی کمیسیون ماده 2 باطل شده و سایر اقدامات در حال انجام است.

وی با بیان اینکه اگر این پلاک ها که ارزشی میلیاردی دارد، به اوقاف بازگردد، بخش اعظمی از مسایل فرهنگی و معنوی شهر پوشش داده می شود، خاطرنشان کرد: در شهرستان آستارا 140 موقوفات وجود دارد که 11 مورد منفعتی است و شامل 200 رقبه است.

مهدوی، در پایان از برخی برنامه های اداره اوقاف و امور خیریه آستارا در دهه پیش رو سخن گفت و توضیح داد: غباروبی امامزادگان ابراهیم (ع) و قاسم (ع)، نشست با خبرنگاران و ارائه گزارش عملکرد، دیدار با امام جمعه، سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه، زنگ وقف، مسابقه تیراندازی نیروهای مسلح، دیدار با خانواده های شهدا، توزیع بروشور، معرفی موقوفات به مردم، برپایی ایستگاه مشاوره وقف و سایر برنامه در دستور کار قرار گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: