• پنجشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-28889-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بازگشت 15 هزار زائر خارجی اربعین از مرز آستارا به کشورهایشان

فرماندار بندر مرزی آستارا گفت: میزبانی از زائران خارجی اربعین در شهرستان بازتاب ملی و بین المللی داشت و تاکنون 15 هزار نفر از مرز آستارا به کشورهایشان بازگشته اند.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، یونس رنجکش، در مراسم اختتامیه فعالیت موکب های استقبال از زائران خارجی اربعین در شهرستان آستارا که در موکب امام رضا (ع) مستقر در صحن متبرکه امامزادگان ابراهیم (ع) و قاسم (ع) برگزار شد، اظهار کرد: در خدمت زائران اباعبدالله الحسین (ع) بودن کاری بسیار ارزشمند و سخت است.

وی به ایجاد ظرفیت های مناسب با حجم بسیار بزرگ و امکانات محدود در شهرستان برای میزبانی از این زائران اشاره کرد و ادامه داد: شهرستان آستارا در سال 95 میزبانی حدود 6 هزار نفر، در سال 96 میزبان حدود 9 هزار نفر و در سالجاری میزبان حدود 12 هزار نفر زائر خارجی بود که افزایش این رقم برای شهرستان یک نعمت است.

وی افزود: در خدمت زائران امام حسین (ع) بودن همراهی، همدلی، و همگامی می خواهد و کاری خداپسندانه و خیرخواهانه است و این روحیه در میان مردم شهرستان وجود دارد.

بازتاب ملی و بین المللی میزبانی آستارا از زائران خارجی

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه تا به این لحظه حدود 15 هزار نفر از زائران خارجی با خروج از مرز زمینی آستارا به کشورهای خود بازگشته اند، افزود: علت افزایش تعداد زائران در بازگشت به دلیل این است که آنهایی که از مرز بیله سوار در استان اردبیل وارد کشور شده بودند، در بازگشت مرز آستارا در غرب استان گیلان را برای خروج انتخاب کردند.

وی به ایجاد بسترهای استقبال از زائران در شهرستان اشاره کرد و توضیح داد: به غیر از برخی سازه ها و امکانات که توسط ادارات و دستگاه های اجرایی ایجاد شده بود، امکانات و لوازم میزبانی توسط مردم و خیران تأمین شد.

رنجکش اقدام مردم آستارا در میزبانی از این زائران را کاری بسیار بزرگ دانست و گفت: میزبانی و پذیرایی از زائران خارجی اربعین در این شهرستان بازتاب ملی و بین المللی داشت.

وی اضافه کرد: ارائه خدمات مطلوب در تردد این تعداد زائر در کنار فعالیت انبوه روزمره پایانه مرزی آستارا کاری بسیار بزرگ بود که بدون هیچ گونه مشکل امنیتی و اجتماعی محقق شد.

وی با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا نواقص برطرف شود، تصریح کرد: ارتقای کیفیت خدمات دهی از اولویت های ستاد اربعین شهرستان آستارا است.

فعالیت خیران گمنام در موکب های استقبال از زائران خارجی آستارا

امام جمعه آستارا در این مراسم خاطرنشان کرد: میزبانی و پذیرایی از زائران امام حسین (ع) کاری خدایی بود و به همین دلیل است که در کارها پیشرفت حاصل می شود.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا با تأکید بر اینکه فعالیت خادمان در موکب های میزبانی از این زائران خالصانه، بدون چشم داشت و در نهایت گمنامی بود، تصریح کرد: ستاد اربعین شهرستان و زیر مجموعه اداره اوقاف و امور خیریه به خوبی برنامه های این ایام را مدیریت کردند.

وی به ظرفیت های ایجاد شده توسط جوانان در موکب ها اشاره کرد و گفت: اگر کار به جوانان مؤمن، متعهد و خستگی ناپذیر سپرده شود، خیال ها آسوده است.

امام جمعه آستارا با تأکید بر اینکه امام حسین (ع) همه هستی خود را در راه دین اهدا کرد و جوانان نباید تحت هیچ شرایط از اهل بیت جدا شوند، توصیه کرد: در کنار این مهم، نباید از زیارت و توجه به امام رضا (ع) غفلت کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: