• چهارشنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-28189-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

مدیر عامل پدافند غیر عامل استانداری گیلان:

پدافند غیر عامل با تهدیدات مقابله می‌کند

مدیر عامل پدافند غیر عامل استانداری گیلان با بیان این که پدافند غیر عامل با تهدیدات مقابله می‌کند، گفت: باید نگاهی مشکوک به مسایل داشته باشیم تا نقاط تخریب و تهدید را شناسایی و با آنها مقابله کنیم و این نگاه باید مشرف بر مسایل باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، امیر محمدپور در همایش «آشنایی و مقابله با تهدیدات زیستی»، اظهار کرد: از نظر معارف اسلامی و قرآن، انسان در معرض تهدید است و در قرآن از آن نام برده شده. در این زمینه برای مقابله با تهدیدات، نیازمند پدافند عامل و غیر عامل هستیم .

وی با بیان این که این دشمن است که نوع مقابله با خود را برای ما مشخص می‌کند، یادآور شد: دشمن روش‌های مختلف را برای مقابله با ما انتخاب می‌کند. این تهدیدات گاهی نظامی و گاهی غیر نظامی  می‌باشد .

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان، گفت: زیباسازی کارهای ناپسند نیز کاری است که دشمن انجام می‌دهد و ما را مجبور به انجام آن می‌کند و یا ایجاد باور غلط زمینه آسیب را برای خود ایجاد می‌کند. یکی از اصول پدافند غیر عامل، شناسی واقع گرایانه است .

محمدپور با بیان اینکه تحکیم باورها و اعتقادات از مهمترین اصول برای مقابله با تهدیدات دشمن است، یادآور شد: در اصول دین ما پدافند غیر عامل اصل اول است و در واقع اسلام پیشگیری را بهتر از درمان دانسته است. گستردگی پدافند غیر عامل به گستره تهدیدات است و به دلیل تغییر تهدیدات مدل‌های پدافند غیر عامل نیز باید تغییر کند .

وی با تاکید بر علمی بودن پدافند غیر عامل افزود: پدافند غیر عامل صنعتی، اقتصادی، اجتماعی و .. پدافند غیر عامل ویژه خود را می‌طلبد اما این حوزه‌ها با هم مرتبط بوده و نیازمند یک مدیریت واحد است .

محمدپور تصریح کرد: طیفی از تهدیدات در حوزه سلامت وجود دارد که در این بین، بیماری‌ها موضوع مهمی است که مسایل اپیدمی و بیماری‌های دستکاری شده در قالب های مختلف در آن شکل گرفته است. اپیدمی‌ مساله مهمی است و دست کاری‌های ژنتیکی می‌تواند، تهدیدزا و یا موثر باشد .

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان با بیان این که پدافند غیر عامل با تهدیدات مقابله می‌کند، خاطرنشان کرد: باید نگاهی مشکوک به مسایل داشته باشیم تا نقاط تخریب و تهدید را شناسایی و با آنها مقابله کنیم و این نگاه باید مشرف بر مسایل باشد.

وی با تاکید بر این که به بانک اطلاعاتی تهدیدات حوزه زیستی و سلامت در کشور نیاز داریم و باید به آن توجه شود، گفت: این اقدامات باید انجام شود تا وقتی با عوامل نو ترکیب و دستکاری شده مواجه شدیم قادر به مقابله با تهدیدها باشیم و در پدافند زیستی مانند ارتش‌ باید آماده حمله باشیم .

محمدپور ساخت مواد اولیه غذایی و دارویی و کاهش وابستگی به خارج کشور را یک ضرورت خواند و افزود: در ساخت تجهیرات پزشکی بومی مانند مانیتورینگ اقدامات بسیاری خوبی انجام شده است اما هنوز کافی نیست .

وی افزایش توان تاب آوری آسیب دیدگان در تهدیدات طبیعی و انسان ساخت را بسیار مهم دانست و افزود: در حوزه‌های تاب آوری در بخش سلامت، افزایش توان تاب آوری آسیب دیدگان در بلایا بسیار مهم است تا بتوان آسیب‌های روحی و روانی بعد از بلایا مانند سیل و زلزله وتهدیدات انسان ساخت را کاهش داد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: