• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-27289-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاثیر فرهنگ‌سازی عمومی بر کاهش سوانح جاده‌ای

فرماندار شهرستان رشت گفت: برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی و آموزش عمومی به کاهش تلفات و خسارات مالی کمک شایانی می‌کند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، میرشمس مومنی‌زاده در جلسه آموزشی فرهنگ ترافیک در روستاها که در بخش لشت نشا برگزار شد، مهمترین مسئولیت کارگزاران دولتی و حکومتی را تامین امنیت مردم دانست و اظهار کرد: هر اقدامی که در جهت حفظ جان و مال مردم باشد، تامین امنیت به شمار می‌رود، از این رو، خدماتی را که پلیس راه و راهور استان برای حفظ جان و مال مردم انجام می‌دهند به نوعی تلاش در جهت تامین امنیت مردم است.

فرماندار شهرستان رشت، تعداد تصادفات و تلفات جاده‌ای را در کشور اسفناک خواند و با اشاره به جایگاه غیرقابل قبول کشور از نظر رتبه بندی جهانی در این مبحث، افزود: بر اساس آمار ارائه شده در سال 1395، تعداد تصادفات و سوانح رانندگی 800 هزار مورد در سال گزارش شده که حدود 20 درصد از آن سهم سوانح با موتور‌سیکلت است و سالانه به طور میانگین 19 هزار نفر فوتی و 300 هزار نفر مصدوم و مجروح از این تصادفات بر جای می‌ماند.

وی با اشاره به زیان‌های سنگین مادی و معنوی ناشی از سوانح رانندگی، گفت: برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی و آموزش عمومی که در سال‌های اخیر با همت پلیس راهور، پلیس راه استان و همکاری راهداری و حمل ونقل صورت پذیرفته، به کاهش تلفات و خسارات مالی کمک شایانی می‌کند.

مومنی‌زاده علل کلی اینگونه حوادث را ناشی از سه عامل اشتباهات انسانی، عدم استاندارد بودن جاده‌ها و راه‌ها و نیاز به استاندارد سازی خودروها دانست و ضمن تاکید بر اهمیت رفع مشکلات موجود، تصریح کرد: اینگونه آموزش‌ها باید فراگیر و همگانی شده و به اعماق و لایه‌های مختلف جامعه منتقل شود.

مومنی‌زاده افزود: بخشداران، دهیاران، ادارات و سازمان‌ها و مردم عزیز باید در جهت ترویج، تبلیغ و توسعه فرهنگ ترافیک که کاهش هزینه‌های ملی را در پی خواهد داشت، بیش از پیش تلاش کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: