• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-26989-5
  • خبرنگار : 55
  • منبع خبر : رشت

فرماندار صومعه‌سرا خبر داد:

بهره‌مندی از ظرفیت‌های منابع طبیعی در جهت توسعه اشتغال

فرماندار صومعه‌سرا گفت: بخش عمده‌ای از مشکل اشتغال شهرستان از طریق ظرفیت‌های موجود در منابع طبیعی قابل حل است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، فتح اللهی در نشست با یوسف‌پور مدیرکل منابع طبیعی استان گیلان با بیان اینکه کمبود امکاناتی در منابع طبیعی شهرستان باعث می‌شود تا کار با شرایط سخت پیش رود گفت: روند لایروبی رودخانه ها برای جلوگیری از سیل و ... در حال اجرا است که در نقاطی نیاز  به قطع برخی درختان است که درصدد هستیم اینکار کاملا در چارچوب قانون انجام گیرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های بزرگی در دست منابع طبیعی است افزود: باید با یک برنامه‌ریزی صحیح از این ظرفیت بزرگ در تولید و بهره‌وری و همچنین کاهش بیکاری و رونق اقتصادی استفاده شود.

فتح اللهی  همچنین از اختصاص اعتبار برای مرمت و تجهیز ساختمان اداره منابع طبیعی شهرستان خبر داد و گفت: بخش عمده‌ای از مشکل اشتغال شهرستان از طریق ظرفیت‌های موجود در منابع طبیعی قابل حل است و این موضوع فقط مدیریت و برنامه ریزی صحیحی را می‌طلبد.

مدیرکل منابع طبیعی گیلان در ادامه نیز هدف این دیدار را بررسی راهکارهایی برای استفاده از زمین‌های اراضی ملی جهت کشاورزی و صنوبرکاری دانست و افزود: بخش عمده ای از درآمدهای ناشی از واگذاری زمینها را نیز برای توسعه و آبادانی همان منطقه صرف خواهیم کرد.

یوسف‌پور خاطرنشان کرد: یکی از اهداف منابع طبیعی برداشت صنوبرهای متعلق به اراضی ملی و منابع طبیعی است تا بتوان استفاده‌های بهینه‌تری نیز از این زمین‌ها کرد.

وی کاشت توت فرنگی، بادام زمینی، برنج، توتون و... را از مهمترین محصولات کشاورزی دانست که می‌توانند به رونق اقتصادی منطقه و جلوگیری از معطلی سرمایه های ملی و انسانی کمک کند.

گفتنی است؛ صومعه‌سرا دارای ۲۰ هزار ۵۰۰ هکتار اراضی ملی است که ظرفیت عظیمی برای هرگونه اقدام متناسب با کشاورزی و صنایع سلولوزی بشمار می رود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: