• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-25389-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان:

ثبت 393 وقف بعد از انقلاب در گیلان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 15 وقف در استان ثبت‌ شده است گفت: 393 وقف بعد از انقلاب در گیلان به ثبت رسیده است.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: وقف درواقع آغاز کمال و تعالی انسانی است و بزرگ‌ترین مظهر اصلاح انسانی و اجتماعی است.

وی با تاکید بر اینکه وقف سبب گردش چرخ اقتصاد کشور می‌شود، تصریح کرد: وقف سبب ایجاد اشتغال و خودکفایی در جامعه می شود.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده با تاکید بر ضرورت توجه به وقف خاطرنشان کرد: وقف مظهر مردانگی و جوانمردی است.

وی با بیان این که در یک سال اخیر حدود چهار میلیون نفر از برنامه های فرهنگی اوقاف و امور خیریه گیلان بهره‌مند شدند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح ترویج سبک زندگی اسلامی و تعالی خانواده در 11 بقعه متبرکه گیلان اجرا می‌شود.

حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 15 وقف در استان ثبت‌ شده است خاطرنشان کرد: 393 وقف جدید بعد از انقلاب در گیلان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه هزار و 66 مراسم مذهبی در طول یکسال اخیر توسط اداره‌کل اوقاف استان گیلان انجام شده است تصریح کرد: تاکنون 13 همایش بزرگداشت امامزادگان در استان گیلان اجرا شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با بیان اینکه در سالجاری یک میلیارد و 400 میلیون تومان در اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش در سال جاری هزینه شده است افزود: بسته های لوازم تحریر بین 420 نفر از دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

وی ادامه داد: امسال 44 میلیارد تومان در طرح مودت، کمک غیر نقدی توسط مردم گیلان انجام شد‌ که نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه 378 پروژه عمرانی از سال 88 تاکنون توسط اداره کل اوقاف استان گیلان انجام شده است خاطرنشان کرد:  اوقاف استان گیلان بیش از 300 مربی قرآن و 361 کلاس قرآن در بقاع متبرکه دارد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: