• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1490-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

میزان مطالعات پژوهشی گیلان باید افزایش یابد

استاندار گیلان گفت: اجرای طرح های فناورانه محصول محور در دانشگاه ها نقش بسیار مهمی را در توسعه اقتصاد دانش بنیان ایفا می کند و دانشگاه های استان گیلان با ظرفیت مطلوبی که دارند می توانند در تحقق این مهم پیشگام باشند .

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، مصطفی سالاری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که با محوریت آموزش،پژوهش،فناوری و نوآوری در استانداری گیلان برگزار شد، گفت: بهره گیری از پژوهش های نوین موجب توسعه صنایع و افزایش بهره وری در استان است .

وی با بیان اینکه دانشگاهها از بزرگترین ظرفیت های استان محسوب می شوند، افزود: ظرفیت های جدید علم پارک و فناوری در گیلان ایجاد شده است .

سالاری ادامه داد: تربیت نیروی انسانی یک اصل برای بهبود روند تولید و توسعه صنایع است .

وی با اشاره اینکه از توانمندی های گیلان وجود نیروهای انسانی متعهد است، خاطرنشان کرد: باید در جهت نرخ مطالعه در حوزه پژوهش محور گیلان تلاش بیشتری کرد .

وی با بیان اینکه نیازمندی های صنایع و تولیدات باید بر اساس پژوهش های محوری و در قالب توانمندی های فناورانه مرتفع شود،گیلان را استانی ممتاز در حوزه نیروی انسانی خواند .

سالاری تصریح کرد: اجرای طرح های فناورانه محصول محور در دانشگاه ها نقش بسیار مهمی را در توسعه اقتصاد دانش بنیان ایفا می کند و دانشگاه های استان گیلان با ظرفیت مطلوبی که دارند می توانند در تحقق این مهم پیشگام باشند .

وی  با اشاره به اینکه امنیت سرمایه گذاری کلید توسعه پایدار اقتصادی ایران است، تلاش سرمایه گذاران و صاحبان صنایع در گیلان را شایسته تقدیر خواند و بر لزوم حل مشکلات آنان در بهره گیری از فناوری تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: