• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-9889-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر حج و زیارت گیلان:

مهلت ثبت نام اربعین تا ساعت 24 امشب تمدید شد

مدیر حج و زیارت گیلان، با اشاره به پایان مهلت ثبت نام در سامانه سماح، از تمدید این مهلت تا ساعت 24 امشب، 5 آبان خبر داد و یادآور شد: زائران پس از ثبت نام جهت دریافت ویزا به همراه پاسپورت و دو قطعه عکس به نزدیک ترین دفتر زیارتی مراجعه کنند.

حسن فعال، در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، با بیان اینکه ثبت نام زائران اربعین از 4 مهر از طریق سامانه سماح آغاز شده است، اظهار کرد: امسال شاهد افزایش ثبت نام کنندگان گیلانی مراسم پیاده روی اربعین بودیم.

وی با بیان اینکه تاکنون 24 هزار و 84 نفر در سامانه سماح ثبت نام و 23 هزار و 700 نفر ویزای خود را دریافت کرده اند، گفت: سال گذشته 22 هزار زائر گیلانی به مراسم اربعین حسینی اعزام شدند.

این مقام مسئول، با اشاره به پایان مهلت ثبت نام در سامانه سماح، از تمدید این مهلت تا ساعت 24 امشب، 5 آبان خبر داد و یادآور شد: زائران پس از ثبت نام جهت دریافت ویزا به همراه پاسپورت و دو قطعه عکس به نزدیک ترین دفتر زیارتی مراجعه کنند.

مدیر حج و زیارت گیلان، با اشاره به صدور به روز ویزا، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برای اربعین امسال سه نرخ ویزا اعلام شد، لذا مابه التفاوت هزینه ویزا با توجه به آخرین نرخ به حساب کلیه زائران واریز شده که می توانند با به همراه داشتن کارت ملی از طریق بانک های عامل نسبت به دریافت مازاد وجه خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه امسال 12 هزار زائر خارجی از آذربایجان از طریق گیلان در مراسم پیاده روی اربعین شرکت خواهند کرد، متذکر شد: فرمانداری آستارا، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و سپاه قدس تولیت ساماندهی زائران خارجی را بر عهده دارند.

فعال، طراحی سامانه سماح را جهت تسهیل در ثبت نام زائران اربعین دانست و تصریح کرد: زائران می توانند به صورت انفرادی، شبه کاروانی و کاروانی در سامانه سماح ثبت نام کنند.

وی خواستار استفاده زائران اربعین حسینی از نرم افزار ایرانی «زائریار» شد و عنوان کرد: همچنین زائران یک قطعه عکس و تصویر گذرنامه و ویزای خود را در گوشی همراه خود داشته باشند تا در مواقع اضطراری از اطلاعات آن استفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: