• جمعه ۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-990-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

روند توسعه طرح های صنعتی لنگرود مطلوب است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: 73 جواز تاسیس برای ایجاد واحد صنعتی جدید در شهرستان لنگرود صادر شده است.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، فرهاد دلق پوش ، به عنوان دبیر جلسه کارگروه رفع موانع و رونق تولید در محل فرمانداری شهرستان لنگرود، گفت: تعداد ۷۳ فقره جواز تاسیس برای ایجاد واحد صنعتی جدید در شهرستان لنگرود با پیشرفت 10تا بالای ۹۰ درصد صادر شده است که ۱۹۹ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای این طرح ها برآورد شده است.

وی با بیان روند توسعه مطلوب طرح‌های صنعتی در شهرستان لنگرود، اضافه کرد: هم اکنون ۲۱۱ واحد دارای پروانه بهره برداری صنعتی در شهرستان لنگرود با اشتغال بیش از 3 هزار و 9 نفر به صورت مستقیم و سرمایه گذاری بیش از ۱۰ میلیارد تومان در حال فعالیت هستند.

دلق پوش در ادامه میزان پیش‌بینی اشتغال آفرینی جوازهای تاسیس صادرات را ۱۴۸۱ نفر با توجه به طرح‌های صنعتی ارائه شده اعلام کرد و افزود: از ۷۳ جواز تاسیس صادره ۱۵ مجوز برای طرح‌ توسعه واحدهای صنعتی موجود است که نشان از پویایی واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان دارد.

دلق پوش ظرفیت‌های زیرساختی شهرستان لنگرود را در بخش تولید و صنعت مناسب دانست و گفت: با وجود یک شهرک صنعتی در بخش نالکیاشر و یک ناحیه صنعتی در بخش اطاقور و یک واحد کارگاه صنعتی در دریا سر که همگی از توابع شهرستان لنگرود هستند، زیرساخت و زمینه توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های صنعتی و تولیدی در این شهرستان فراهم است.

دبیر کارگروه رفع موانع و رونق تولید استان گیلان به طرح و حل و فصل ۱۰ واحد تولیدی و صنایع تبدیلی این شهرستان در این کارگروه اشاره کرد و گفت: عمده مشکلات مطرح شده در جلسه کارگروه این شهرستان موارد بانکی و استمهال تسهیلات قبلی و اختصاص تسهیلات جدید سرمایه در گردش، بخشش جرایم مالیاتی و  تعامل در نحوه پرداخت بدهی‌های برق واحدهای صنعتی و تامین اجتماعی در شرایط اقتصادی کنونی با هدف حمایت از بخش تولید و کارآفرینان شهرستان بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: