• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-293-5
  • خبرنگار : 21
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

به مناسبت نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب؛

نخستین جشنواره شعر «رویش» در منطقه آزاد انزلی برگزار می شود

مدیر فرهنگی، هنری و آموزشی سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: همزمان با آغاز پنجمین دهه انقلاب اسلامی و به منظور نکوداشت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی اولین جشنواره شعر، داستان و خوشنویسی منطقه آزاد انزلی با نام «رویش» در منطقه آزاد انزلی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، مهدی کاظمیان از برگزاری اولین جشنواره شعر، داستان و خوشنویسی «رویش» به مناسبت نکوداشت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی در منطقه آزاد انزلی خبرداد و اظهار کرد: شناسایی و جذب استعدادهای ادبی جوان، جریان ‌سازی در شعر و ادبیات منطبق بر ارزش‌‌های اسلامی، تشویق جوانان به بهره گیری از ظرفیت‌های ادبی و زیبایی شناسی ادبیات فارسی جهت معرفی آرمان‌های انقلاب اسلامی، معرفی و برجسته‌ سازی چهره‌های ممتاز عرصه شعر و داستان و خوشنویسی جوان انقلاب از جمله اهداف برگزاری این جشنواره فرهنگی و هنری است.

مدیر فرهنگی، هنری و آموزشی سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص موضوعات بخش شعر و داستان جشنواره، افزود: محدودیت قالب در زمینه اشعار ارسالی برای شاعران وجود ندارد و شرکت ‌کنندگان می‌توانند حداکثر ٣ اثر منتشر نشده خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

دبیر جشنواره‌های منطقه آزاد انزلی گفت: در این جشنواره دانش‌آموزان مقطع متوسطه مجاز به ارسال آثار خود هستند. شرکت ‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به همراه مشخصات مربوطه به دفاتر مدارس منطقه و دفتر مدیریت فرهنگی و هنری سازمان تحویل دهند.

وی با بیان اینکه به ۳ نفر از برگزیدگان این بخش لوح تقدیر، تندیس جشنواره و هدیه نقدی اهدا می‌‌شود، افزود: در بخش خوشنویسی نیز همانند بخش قبلی، موضوع و نوع نگارش (خودکار ، قلم) آزاد است.

کاظمیان با تصریح بر اینکه در آیین اختتامیه به ۳ نفر برگزیده این بخش نیز تندیس، لوح تقدیر و هدیه نقدی اهدا می‌گردد، اضافه کرد: درج مشخصات نام و نام خانوادگی، شماره ملی، مدرسه مورد تحصیل، مقطع تحصیلی و شماره تلفن همراه شرکت‌ کنندگان به همراه آثار ارسالی به جشنواره الزامی است و آثار بدون درج مشخصات فوق مورد پذیرش دبیرخانه قرار نمی‌گیرند و در عین حال راستی ‌آزمایی صحت این موضوع که آثار متعلق به فرستنده است بعد از داوری ابتدایی توسط هیئت داوران انجام می‌‌شود.

مدیر فرهنگی، هنری و آموزشی سازمان منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره، ۱۰ دی ماه و زمان برگزاری آیین اختتامیه نیز ۱۵ بهمن ماه مصادف با ایام الله دهه فجر خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: