• دوشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-6390-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی:

بندر کاسپین تنها بندر نسل سوم حوزه خزر

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بندر کاسپین را تنها بندر نسل سوم حوزه خزر دانست و تاکید کرد: ایجاد زیرساخت های مناسب در این بندر توان صادراتی و ترانزیتی کشور را در منطقه افزایش داده است.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، رضا مسرور در نشست با سردار  غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در منطقه آزاد انزلی با اشاره به نقش مهم منطقه آزاد انزلی در توسعه مبادلات تجاری، اظهار کرد: بندر کاسپین در مسیر کریدور ترکیبی چین، آکتائو، انزلی قرار دارد و انتقال کالا از این مسیر از لحاظ زمان و هزینه به صرفه بوده است.

وی بندر کاسپین را تنها بندر نسل سوم حوزه خزر دانست و تصریح کرد: ایجاد زیرساخت های مناسب، پسکرانه وسیع، آبخور بالا و استقرار شهرک صنعتی شماره ۲ این منطقه در پسکرانه از مهم ترین ویژگی های بندر کاسپین بوده که توان صادراتی و ترانزیتی کشور را در منطقه افزایش داده است.

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه یکی از اولویت های این سازمان تبدیل شدن به هاب داد و ستد کالاهای استراتژیک منطقه است، خاطرنشان کرد: علاوه بر توسعه زیرساخت ها و فعالسازی کریدورها، ایجاد واحدهای تولیدی و صنایع بسته بندی، های تک و پوشاک و توسعه گردشگری دریایی با ایجاد بزرگ ترین مارینا کشور و بهره گیری از اقتصاد دریا محور از دیگر برنامه های سازمان منطقه آزاد انزلی است.

وی با اعلام اینکه تراز تجاری منطقه آزاد انزلی مثبت است خاطرنشان کرد: رشد شاخص های اقتصادی، توسعه اشتغازایی، بهبود فضای کسب و کار و جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی از دیگر دستاوردهای این سازمان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: