• دوشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-6190-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور:

بندر کاسپین در توسعه اقتصادی و احیاء جاده ابریشم نقش بین المللی دارد

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد: بندر کاسپین در توسعه اقتصادی و احیاء جاده ابریشم نقشی ملی و بین المللی ایفا کرده و ارتباط کشور با آسیای میانه و چین را تقویت می کند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سردار غلامرضا جلالی در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی پیرامون توسعه همکاریهای مشترک، اظهار کرد: بندر کاسپین در توسعه اقتصادی و احیاء جاده ابریشم نقشی ملی و بین المللی ایفا کرده و ارتباط کشور با آسیای میانه و چین را تقویت می کند.

وی افزود: ایجاد یک مسیر موازی انتقال کالا به صورت زمینی از چین به کشور از طریق بنادر شمالی رویکردی راهبردی برای کشور دارد و از ارزش بالایی برخوردار است که از سوی منطقه آزاد انزلی در دست پیگیری و اجرا بوده و فعالیت های مثبت و ارزشمند دیگری نیز در این منطقه در حال پیگیری و انجام است.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه در بازدید از منطقه آزاد انزلی شاهد انجام اقدامات مثبت در حوزه ایجاد زیرساخت ها به خصوص در بخش بندری بودیم، اظهار کرد: ماموریت و نقشی که از سوی شورای عالی مناطق آزاد برای این منطقه پیش بینی شده بود به درستی ایفا شده و با استفاده از مشارکت بخش خصوصی منطقه آزاد انزلی توانسته به رسالت هایش عمل کند.

سردار جلالی خاطرنشان کرد: ایجاد صنایع تبدیلی محصولات تولیدی استان گیلان و صادرات آن به خارج از کشور جهت مرتفع کردن مشکلات موجود در این زمینه یکی از رویکردهای مهم این منطقه است.

وی تصریح کرد: در زمینه تجاری سازی و یا بسته بندی محصولات استان همچون برنج و چای فعالیت های مثبتی می توان انجام داد و باید اقداماتی که جهت صادارت برخی از محصولات تولیدی استان توسط منطقه آزاد انزلی صورت پذیرفته، ادامه پیدا کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: