• چهارشنبه ۲۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-5490-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

تمرکز دولت بر برنامه‌های حمایتی از برنج، چای و ابریشم

مدیرکل دفتر امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی گفت: علاوه بر برنج، دولت برنامه‌های حمایتی خود را برای محصولاتی نظیر چای، ابریشم، زیتون، بادام زمینی و محصولات باغی و زراعی این استان متمرکز می‌کند.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، فتاح‌الجنان در مراسم معارفه رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی گیلان در رشت با اشاره به برنامه های این وزارتخانه برای افزایش تولید محصولات کشاورزی و خودکفایی در تولید محصولات اساسی و استراتژیک گفت: این برنامه‌ها متناسب با ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای هر استان عملی می‌شود و در این راستا گیلان همراه با مازندران و گلستان سهم زیادی در خودکفایی در تولید برنج دارند.

وی افزود: افزایش بهره وری در واحد سطح، اصلاح بذر و ارتقای آگاهی بهره‌برداران زمین را از عوامل موثر در افزایش تولیدات کشاورزی عنوان کرد و افزود: این برنامه‌ها با توسعه کشاورزی نوین و مکانیزه محقق می‌شود.

مدیرکل دفتر امور استان‌ های وزارت جهاد کشاورزی ظرفیت ‌های کشاورزی گیلان را متنوع دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر برنج، دولت برنامه‌های حمایتی خود را برای محصولاتی نظیر چای، ابریشم، زیتون، بادام زمینی و محصولات باغی و زراعی این استان متمرکز می‌کند تا ضمن رفع مایحتاج مورد نیاز کشور، معیشت کشاورزان را ارتقاء دهد.

درجانی رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز در این جلسه برنامه های خود را برای تقویت کشاورزی در استان تشریح و بر ضرورت شایسته سالاری، برنامه محوری و مدیریت جهادی برای نیل به اهدافی همچون خودکفایی در تولید برنج، ارتقاء معیشت کشاورزان و افزایش بهره وری در واحد سطح تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: