• جمعه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-41789-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

راه نجات ما تمسک به قرآن است

استاد گروه معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: انس با قرآن بر زندگی شخصی و اجتماعی انسان تاثیر به سزایی دارد و راه نجات ما تمسک به قرآن است .

منصوره یوسفی استاد گروه معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در حاشیه بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وازرت بهداشت، در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه گیلان، اظهار کرد: از سن 15 سالگی به لطف الهی موفق به حفظ کل قرآن شده‌ام و از دوران دانشجویی در مسابقات وزارت بهداشت شرکت نموده و هم اکنون نیز در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت (ع) به عنوان استاد شرکت نموده‌ام .

وی افزود: هم اکنون در دانشگاه علوم پزشکی کاشان و رشته حفظ 15 جزء قرآن کریم در قسمت اساتید ( گروه معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی) مشغول به تدریس هستم .

استاد گروه معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به این که انس با قرآن بی شک بر زندگی شخصی و اجتماعی انسان تاثیر به سزایی دارد، یادآور شد: از نوجوانی تاکنون در زمینه قرآن فعالیت داشته و تاثیر عمیق قرآن را بر روح، جان، زندگی فرهنگی و اجتماعی خود به خوبی حس کرده‌ام .

یوسفی با اشاره به فرموده امیرالمومنین (ع) در نهج البلاغه، که «کسی با قرآن مجالست و هم نشینی نمی‌کند مگر، این که هنگامی که از نزد قرآن بر می‌خیزد چیزی به او اضافه یا کم شده باشد یا به هدایت او افزوده شده و یا از از کور دلی و گمراهی او کم شده است»، خاطرنشان کرد: نقش قرآن نیز در زندگی من یک نقش اصلی و محوری بوده است چنان که مسیر زندگی من به سمت آن تغییر کرد .

وی ادامه داد: در تاریکی‌های غفلت و گردنه‌های خطرناک این زندگی مادی که نگهداری دین و اعتقادات بسیار سخت شده است تمسک به قرآن ما را به هدایت واقعی و راه نجات رهنمون خواهد کرد .

یوسفی در پایان با اشاره به فرموده امام علی (ع) در نهج البلاغه؛که فرمودند« شما را به قرآن سفارش می‌کنم کسی در عمل به آن از شما سبقت نگیرد»، ابراز امیدواری کرد که برگزاری این جشنواره‌ها و برنامه‌های قرآنی زمینه‌ی عملی کردن به حقیقت قرآن را برای ما فراهم کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: