• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-36389-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

كاهش 15 درصدی تلفات رانندگی درون شهری در گیلان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان به كاهش 15 درصدی تلفات ناشی از حوادث رانندگی معابر درون شهری استان گیلان در 6ماهه ابتدایی سالجاری اشاره كرد و گفت: همیاران پلیس می‌توانند با تذكر به والدین، در كاهش سوانح رانندگی تاثیر گذار باشند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سرهنگ محمدرضا محمدی در همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک که با حضور فرماندهان و مسؤولان انتظامی و مدیر كل آموزش و پروش استان گیلان در سالن شهدای ناجا رشت برگزار شد، با بیان اینكه رسیدن به سطح مطلوب امنیت در جامعه مستلزم استفاده از سرمایه‌های اجتماعی است و یكی از این سرمایه‌ها همیاران پلیس است، اظهار کرد: امیداورم امسال هم با همكاری شما دانش‌آموزان و همیاران پلیس شاهد كاهش آمار حوادث و همچنین رعایت بیشتر قوانین راهنمایی و رانندگی باشیم.

رئیس پلیس راهور گیلان با بیان اینكه پوشش تمامی مناطق شهر توسط نیروی انسانی پلیس امكان‌پذیر نیست، افزود: همیاران پلیس می‌توانند با تذكر به والدین، در كاهش سوانح رانندگی تاثیر گذار باشند.

این مقام انتظامی استفاده بهینه از ظرفیت همیاران پلیس و پلیس یاران نوجوان را بهترین راهكار كنترل رانندگان برشمرد و گفت: ارتقاء آموزش فرهنگ ترافیک برای نهادینه كردن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی برای آینده‌سازان ایران اسلامی الزامی و واجب است.

وی به كاهش 15 درصدی تلفات ناشی از حوادث رانندگی معابر درون شهری استان گیلان در 6ماهه ابتدایی سالجاری اشاره كرد و افزود: تلاش و دقت همیاران پلیس در این موفقیت ستودنی است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان فرهنگ‌سازی را یكی از اهداف مهم طرح طلایه داران فرهنگ ترافیک برشمرد و خاطرنشان كرد: این طرح تاثیر قابل توجهی در كاهش سوانح رانندگی و نظم بخش در عبور و مرور صحیح و قانونمند در جامعه داشته است.

در ادامه نادر جهان‌آرای، مدیركل آموزش و پرورش استان نیز ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته ناجا و با تاكید بر تعامل بیشتر پلیس و آموزش پرورش در حوزه بسترسازی فرهنگ ترافیک بیان کرد: فرهنگ‌سازی ترافیک و شناخت قوانین راهنمایی و رانندگی باید از سنین كودكی آغاز شود.

وی با اشاره به اهمیت نهادینه كردن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در سطح جامعه، افزود: نقش بسزای همیاران پلیس در این امر بسیار ارزشمند و حائز اهمیت ‌است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان طرح همیاران پلیس را یكی از راهكار‌های عملی آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی به كودكان عنوان كرد و اظهار داشت: این طرح با تعامل بیشتر پلیس راهنمایی و رانندگی و آموزش و پرورش به نتیجه مطلوب‌تری خواهد رسید.

جهان‌آرای با بیان اینكه فرهنگ گیلان در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی زبانزد خاص و عام است، خاطرنشان كرد: مردم خوب و فهیم گیلان همواره در استقبال از برنامه‌های فرهنگی پیش‌رو هستند.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی مشترک آموزش و پرورش با پلیس طی یک ماه اخیر به مناسبت آغاز سال تحصیلی، بیان داشت: مجموعه پلیس راهور همواره در امر عبور و مرور دانش آموزان و آموزش آن‌ها از هیچ كمكی دریغ نكرده است.

لازم به ذكر است؛ در پایان این مراسم از 40 نمونه فرهنگ‌یار ترافیكی و 40 همیار پلیس تجلیل به عمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: