• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3290-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

پرداخت تسهیلات1100میلیاردتومانی به واحدهای تولیدی گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از آغاز پرداخت تسهیلات ۱۱۰۰ میلیارد تومانی در سال ۹۷ به واحدهای تولیدی در استان گیلان خبرداد.
به گزارش ایسنا_منطقه گیلان، فرهاد دلق پوش امروز در جلسه رفع موانع تولید که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد، گفت:
 ۱۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید به واحدهای تولیدی، صنعتی و گردشگری گیلان در سال ۹۷ اختصاص پیدا کرد. 
وی افزود: این تسهیلات برای شتاب به رونق و ارتقاء تولید در استان گیلان اختصاص پیدا کرده است که ثبت نام آن آغاز شده است.
 رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان در ادامه خواستار تسریع ثبت نام واحدهای تولیدی و صنعتی استان از طریق سایت بهین یاب برای اخذ تسهیلات مذکور شد و افزود: این تسهیلات برای تامین سرمایه در گردش و نقدینگی  مورد نیاز واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده است که تدابیر لازم از طریق کارگروه رفع موانع و رونق تولید استان جهت تسریع در پرداخت ها با تعامل ویژه سیستم بانکی اتخاذ شده است.
 وی تصریح کرد: پرداخت تسهیلات تا سقف ۵ میلیارد تومان در اختیار بانک‌های استان است ومبالغ بالاتر مورد نیاز واحدها از طریق سطح ملی قابل پرداخت و پیگیری می باشد.
 دلق پوش با بیان اینکه عزم و تلاش مدیریت استان بر این است که در شرایط کنونی هیچ واحدی تعطیل نشود، اظهار کرد: تامین سرمایه در گردش و تزریق منابع مالی در کوتاه‌ترین سرعت ممکن با هدف پویایی در امور تولیدی و خرید مواد اولیه در حال انجام است. فقط پیگیری و انجام مراحل توسط واحدهای صنعتی مورد انتظار است.
 دبیر کارگروه رفع موانع و رونق تولید استان گیلان میزان افزایش تسهیلات تخصیصی نسبت به سال قبل را ۱۰ درصد عنوان کرد و گفت: با توجه به عملکرد مطلوب کارگروه در جذب اعتبارات در سال گذشته، بیش از هزار میلیارد تومان در قالب کارگروه رفع موانع و رونق تولید در گیلان پرداخت شد که در مجموع ۲۳۰۰ شرکت تولیدی خدماتی و گردشگری از مزایای این تسهیلات بهره‌مند شدند که البته اطلاعات آن در سامانه behinyab.irموجود است.
 وی ابراز امیدواری کرد: با همت اعضای کارگروه  و با ثبت نام و تقاضای واحد های صنعتی انشاا... بتوانیم تسهیلات اختصاصی را جذب نموده و در راستای رونق  اشتغال و تحول اقتصادی استان از این منابع به نحو مطلوب استفاده کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: