• سه شنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-690-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

کشاورزان در صف‌های طولانی کارخانه های شالیکوبی مدرن

مدیر جهاد کشاورزی فومن گفت: کشاورزان بیشتر راغب هستند،برنج مزارعشان را در واحدهای شالیکوبی سفید کنند که از تکنولوژی روز دنیا برخوردار باشند.

محمدرضا ابراهیم زاده در گفت‌و‌گو با ایسنا - منطقه گیلان، با بیان اینکه امسال 47 هزار تن برنج سفید در شهرستان فومن تولید شده است، گفت: برخی از کشاورزان این شهرستان پس از برداشت برنج اقدام به پرورش راتون و کشت دیگر محصولات کشاورزی کرده‌اند.

وی افزود: کشت دوم و تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری منجر به ارتقاء درآمد کشاورزان می‌شود.

ابراهیم زاده با اشاره به اینکه یکی دیگر از راهکارهای ارتقای درآمد کشاورزان کاهش ضایعات برنج است، خاطرنشان‌ کرد: در حال حاضر 20درصد از برنج برداشت شده که برای سفید شدن به کارخانه های شالیکوبی می‌روند تبدیل به ضایعات و برنج نیم دانه می‌شوند.

وی تصریح‌ کرد: برنج نیم دانه با قیمت بسیار کمتری از برنج کامل فروخته می‌شود و اصلا به نفع کشاورز نیست.

مدیر جهاد کشاورزی فومن ادامه داد: برای جلوگیری از کاهش ضایعات برنج کشاورزان ترجیح می‌دهند که برنج های خود را به کارخانه هایی ببرند که نوسازی شده‌اند و دستگاههای مدرن دارند.

وی با بیان این که شهرستان فومن 80واحد کارخانه شالیکوبی دارد، گفت: تاکنون 15واحد کارخانه شالیکوبی در این شهرستان نوسازی شده‌اند و دو کارخانه دیگر نیز امسال تسهیلات گرفته‌اند و در حال نوسازی کردن واحدهای شالیکوبی خود هستند.

ابراهیم زاده افزود: کشاورزان ترجیح می‌دهند، مشتری کارخانه های شالیکوبی به روز باشند تا برنج سفید با کیفیت‌تری تحویل بگیرند.

وی گفت: همکاری بیشتر بانکها موجب خواهد شد که صاحبان واحدهای شالیکوبی بیشتری برای گرفتن تسهیلات اقدام کنند و شاهد رونق اقتصادی کشاورزان و برنج‌کاران در شهرستان باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: