• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-34289-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان:

افزایش فضای مطالعه آسیب‌های اجتماعی را کاهش می دهد

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، با تاکید به گسترش سرانه مطالعه گفت: اهمیت دادن به حوزه کتاب می‌تواند باعث پیشگیری از آسیب‌ها در خانواده‌ها شود.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود، با بیان اینکه صحبت درباره کتاب و کتابخوانی در جمع پیشکسوتان بسیار سخت است اظهار کرد: امیدواریم تا با افزایش فضای مطالعه شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی و بالا رفتن اطلاعات مردم باشیم.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، با تاکید به گسترش سرانه مطالعه گفت: اهمیت دادن به حوزه کتاب می‌تواند باعث پیشگیری از آسیب‌ها در خانواده‌ها شود.

سید رضا جوادپور، فرماندار شهرستان لنگرود نیز در این جلسه اظهار کرد: متاسفانه در دنیای آشفته و روزهایی که فقط از اقتصاد صحبت می‌شود مطالعه کتاب و کتابخوانی به حاشیه رفته است.

وی با بیان اینکه آگاهی باید مهم‌ترین دغدغه مردم و مسئولین باشد افزود: معجزه دین اسلام از جنس کتاب بوده و مانندی برای آن نیامده و وظیفه همه ما گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

این مقام مسئول، با تاکید بر لزوم پرداخت حق نیم درصد توسط شهرداری‌ها تصریح کرد: پرداخت حق نیم درصد تکلیف قانونی است و شهرداری‌ها با پرداخت به‌ موقع این حق قانونی از انباشته شدن آن جلوگیری کنند.

فرماندار لنگرود، با بیان اینکه حق نیم درصد کتابخانه‌ها روزانه و در حساب مستقلی واریز شود عنوان کرد: برای احداث کتابخانه در شلمان و چاف و چمخاله اعتبارات زیادی در نظر گرفته ‌شده است و باید با پیگیری بیشتر شاهد بهره‌برداری این ساختمان‌ها باشیم.

جوادپور، با اشاره به اینکه می‌توان از ظرفیت مساجد برای گسترش فرهنگ کتابخوانی استفاده کرد، متذکر شد: کتابخانه‌ها طی جلساتی با شهرداری‌ها شیوه‌های قانونی و تهاتر بدهی‌های گذشته برای گسترش فضای مطالعه را بررسی و انجام دهند.

وی با بیان اینکه گسترش کتابخانه‌های خیابانی، پارکی و... موجب گسترش فرهنگ می‌شود گفت: پارک فجر لنگرود محل تجمع مردم است و استعداد احداث کتابخانه را دارد تا علاقه‌مندان بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: