• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-5990-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

ریس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد:

زمانبر شدن پاسخ استعلامات معدنی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت:پاسخ استعلامات معدنی در گیلان زمانبر شده است .

به گزارش ایسنا_منطقه گیلان، فرهاد دلق پوش در دیدار با حسن خسته بند، نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: مواد معدنی مورد نیاز پروژه های عمرانی گیلان سالیانه  20 میلیون تن برآورد شده است .

وی در ادامه با اشاره به تقاضاهای موجود برای مواد معدنی اضافه کرد: ذخایر مواد معدنی موجود در استان متناسب با تعداد پروژه های عمرانی فعال استان نیست ولی با برداشت از تله های رسوب گیر، می توان مواد معدنی موجود آن را برای زیرسازی پروژه های عمرانی استفاده کرد .

دلق پوش رسوب زدایی و لایروبی تالاب ها در بهره مندی بهینه از مواد معدنی را بعنوان راهکار مثبتی در جهت تامین مواد معدنی ارزیابی کرد و گفت: این اقدام هم می تواند به احیا و تجدید حیات اکوسیستم تالاب های استان کمک کند و هم به استفاده بهینه از مواد معدنی غنی در آن بیانجامد .

  وی پروژه های عمرانی را در اختصاص مواد معدنی در اولویت دانست و تصریح کرد: تعلل در پاسخ استعلامات از ارگانهای مرتبط در برداشت محدوده های معدنی مورد تقاضا، زمانبر و فرسایشی و باعث کندی صدور مجوز برداشت مواد معدنی شده است و لازم است این موضوع از طریق نمایندگان مردم پرتلاش استان جهت کاهش روند بوروکراسی اداری آنها پیگیری شود .

در ادامه دیدار حسن خسته بند، نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی برلزوم استفاده از مواد آبرفتی بستر رودخانه ها جهت تسریع در روند اجرای پروژه های عمرانی تاکید , اظهار کرد: برای تکمیل فاز اول ریل گذاری راه آهن مسیر انزلی به 2 میلیون تن مواد معدنی نیاز است که نیازمند مساعدت و تسریع اختصاص مواد معدنی در این پروژه است .

وی همچنین پیگیر پروژه های عمرانی کنارگذر رشت به انزلی شد و گفت: اجرای این پروژه ها برای تسهیل در امور ترانزیتی بندر انزلی بسیار حائز اهمیت است و تعامل بیشتر با پیمانکار اجرای پروژه را در تکمیل آن خواستار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: