• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-5490-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

تامین مواد اولیه در سایه همدلی مدیران واحدهای صنعتی و تجاری

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان گفت: در زنجیره تامین مواد اولیه و فروش، مدیران واحدهای صنعتی و تجاری نهایت تعامل و همدلی را داشته باشند.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،فرهاد دلق‌پوش در بازدید از واحدهای صنعتی تولید کننده انواع گلیم فرش و نخ فرش گفت: تغییر استراتژی و بهره‌گیری از مکانیزم های نوین مدیریتی در کاهش اثرات تحریمی موثر و روند اثرات مخرب آن را خنثی خواهد کرد.

وی به موفقیت برخی از مدیران صنعتی استان اشاره کرد و افزود: علیرغم مسائل و مشکلات حوزه تولید که کم و بیش واحدهای صنعتی مختلف در سراسر کشور در فضای کنونی درگیر آن هستند. برخی از مدیران با تغییر تاکتیک و به‌کارگیری شیوه‌های متناسب با شرایط روز تا حدودی بر مشکلات فائق آمده‌اند و برای خروج از وضعیت بحرانی نیز برنامه‌ریزی کرده‌اند.

دلق‌پوش با اشاره به نقش مشارکت و هم افزایی در برون رفت از مشکلات موجود، ادامه داد: هوشمندی و استفاده از تجارب مدیران کهنه کار عرصه صنعت در جلسات هم اندیشی انجمن مدیران صنایع و سایر تشکل‌های بخش خصوصی یقیناً کارگشا خواهد بود و همچنین مشکلات مرتبط به بخش دولتی هم احصاء و به صورت دسته بندی شده به این سازمان ارائه شود و در کارگروه ها و کارویژه های مختلف قابل حل است.

وی افزود:چنانچه این مسائل در سطح ملی باشد، پیگیری و مکاتبه لازم همانند رفع ممنوعیت صادرات چای داخلی که با مکاتبه سازمان به ثمر رسید،را می‌توان به انجام رساند.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه در این جنگ اقتصادی باید متفکرانه به میدان نبرد رفت، گفت: در زنجیره تامین مواد اولیه و فروش، مدیران واحدهای صنعتی و تجاری نهایت تعامل و همدلی را داشته باشند و با ایثار و گذشت به فکر پایداری و بقای همسنگران خود در جبهه اقتصادی باشد.

وی با اشاره به اینکه تلاش مدیران سخت کوش تحسین برانگیز است،خاطرنشان کرد: ورود واسطه ها را در سیستم اقتصادی با توجه به تفاوت نرخ ارز، برای سرمایه‌گذاران صنعتی مشکل‌ساز است. سیاست‌های مالی و ارزی در سطح کلان باید بر اساس واقعیت روز در حوزه تولید و تجارت برنامه ریزی شود تا روند پیشرفت طرح‌های صنعتی را دچار وقفه و خلل نکند.

دلق پوش با تاکید بر اصلاح مولفه ها و عوامل تاثیر گذار اقتصادی بر نرخ ارز، تصریح کرد: برخی از رانت‌ها و اقدامات غیرقانونی باعث ایجاد مفسده های مالی در کشور شده است و بدتر از آن تأثیر ابعاد روانی آن است که باعث ایجاد شوک اقتصادی شده است.

 رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان از تشکیل کمیته تدابیر ویژه در جهت تصمیم گیری اورژانسی در حوزه تولید و تجارت خبر داد و عنوان کرد: پیشنهاد این کمیته به استانداری ارسال شده است. نباید به دنبال پاک کردن صورت مسئله باشیم؛ چون با پاک کردن صورت مسئله، مسئله و مشکل حل نخواهد شد. باید فرآیند را درست تعریف نمود و راهکار متناسب با آن اتخاذ کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: