• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-4990-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

مناطق آزاد یکی از فرصت های مهم کشور در مدیریت تحریم به شمار می روند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مناطق آزاد یکی از فرصت های مهم کشور در مدیریت تحریم به شمار می روند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، محمود بهمنی در حاشیه بازدید از منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران ضمن ابراز خرسندی از حضور در این منطقه گفت: مناطق آزاد یکی از راه‌های مدیریت تحریم‌ها هستند و با توجه به تحریم‌های تصویب شده علیه ایران واحدهای صنعتی فعال در این مناطق خصوصا منطقه آزاد انزلی می‌توانند در این شرایط بحرانی به اقتصاد کشور کمک کنند.

وی با بیان اینکه پیشرفت منطقه آزاد انزلی از لحاظ زیرساختی و توسعه‌ای محسوس است، خاطرنشان کرد: در محصولات تولیدی کارخانجات منطقه آزاد انزلی از فناوری های نوین و دانش بنیان استفاده شده و زمینه صادرات این محصولات در این منطقه وجود دارد و ضروری است جهت مثبت شدن تراز بازرگانی این مناطق میزان صادرات افزایش پیدا کند.

نماینده ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد با تاکید بر لزوم حمایت همه جانبه از مناطق آزاد در شرایط فعلی، افزود: در کمیسیون اقتصادی مجلس مشکلات منعکس شده را از سوی فعالان اقتصادی را پیگیری می‌کنیم و به دنبال حل آنها خواهیم بود زیرا با برطرف شدن این موانع اشتغال ایجاد می‌شود و به دنبال آن اقتصاد کشور بهبود پیدا می کند.

بهمنی، مناطق آزاد را یکی از عواملی اعلام کرد که با کمک آنها دوره تحریم کامل را در سالهای 89 تا 91 با موفقیت پشت سر گذاشتیم و تحولات رخ داده و تصویب ایجاد مناطق آزاد جدید را فرصت مناسبی جهت امید بیشتر نسبت به نقش مثبت آن بیان داشت و گفت: دلیل اصلی مخالفت برخی با نقش مناطق آزاد عدم آشنایی با توانمندی های آنها است.

وی با اشاره به برنامه های دشمنان برای کاهش فروش نفت کشور خواستار گسترش مبادلات کالایی در مناطق آزاد شد و اضافه کرد: استانداران در این خصوص می توانند هماهنگی‌های خوبی را انجام دهند، چراکه باید در نظر داشته باشیم عضویت در سازمان تجارت جهانی (WTO) منوط به مرزهای بدون گمرکی در زمینه صادرات و واردات کالا است.

عضو کمیسیون اقتصادی دغدغه‌های مالیاتی فعالین اقتصادی و تولیدی مناطق آزاد را حائز اهمیت اعلام کرد و با بیان اینکه امیدواریم این مشکل در آینده برطرف شود، تصریح کرد: اگرچه باید از چند ماه پیش در این زمینه برنامه‌ریزی می کردیم، ولی برای مقابله با شرایط پیش روی کشور، باید از همین امروز اقدام کنیم، بنابراین با توجه به عملکرد مناسب مناطق آزاد در دوره قبل، این مناطق باید آماده رخدادهای آینده کشور باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: