• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-4890-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

تحولات ایجاد شده در منطقه آزاد انزلی چشمگیر است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تحولات ایجاد شده در سالهای اخیر در منطقه آزاد انزلی چشمگیر بوده است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، محمد حسن‌نژاد در حاشیه بازدید از منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نسبت به سال گذشته  تغییرات زیادی در این منطقه رخ داده و شاهد اتفاقات مثبت هستیم، تصریح کرد: احداث شهرک‌های صنعتی و همچنین راه اندازی واحدهای صنعتی غیر فعال در منطقه آزاد انزلی 10 هزار فرصت شغلی طی چهار سال اخیر ایجاد کرده که قابل توجه است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه بندر کاسپین، اسکله ها، جاده ها، مجتمع های تجاری، نوار ساحلی و زیرساخت های ایجاد شده در منطقه آزاد انزلی تحسین برانگیز است خاطرنشان کرد: با احداث بندر کاسپین و اتصال راه آهن به آن خطر حذف ایران از ترانزیت ریلی شرق به غرب که به جاده ابریشم آهنی مشهور است از بین رفته است.

نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اولین و اصلی‌ترین هدف ایجاد مناطق آزاد، انتقال تکنولوژی و توسعه زیرساخت های مناطق مرزی است که این اتفاق در این منطقه رخ داده و باید توسعه منطقه آزاد انزلی را با شهرهای همجوار مقایسه کنیم و مناطق آزاد را الگوی توسعه همه جانبه برای کشور قرار دهیم.

حسن‌نژاد با تاکید بر اینکه اتفاقات مناسبی در راستای جلوگیری از خروج مسافر از کشور در منطقه آزاد انزلی صورت گرفته است که قابل تحسین است، اظهار کرد: در این منطقه نمونه محصولات وارداتی به کشور نیز تولید می شود و اقدام تحسین برانگیزتر این است که واحدهای وارد کننده به واحدهای تولید کننده تبدیل شده و با نشان های تجاری برتر دنیا رقابت می کنند.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در منطقه آزاد انزلی، تصریح کرد: با عنایت به قرار گرفتن مناطق آزاد در نقاط مرزی کمتر توسعه یافته کشور، عملکرد این مناطق، موثر بوده و اظهار نظرها بر علیه عملکرد مناطق آزاد ناشی از عدم اطلاع از اقدامات و توانمندیهای مفید این مناطق است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور گردشگران در مناطق آزاد مانع خروج ارز و گردشگر از کشور می شود گفت: مخالفت برخی افراد صاحب نفوذ اقتصادی نسبت به نقش مناطق آزاد در اقتصاد کشور ناشی از اطلاعات غلط و در برخی موارد منافع مالی شخصی است که امیدواریم با حضور در این مناطق، از ظرفیت ها و مزایای آنها برای فعالیت اقتصادی جهت فعالیت خود بهره برداری کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: