• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-4790-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

واحدهای صنعتی در منطقه آزاد انزلی در افزایش تولید داخلی تاثیرگذار هستند

نماینده آبادان و عضو کمیسیون اقتصادی  مجلس شورای اسلامی گفت: واحدهای صنعتی موجود در شهرک‌های صنعتی منطقه آزاد انزلی در افزایش توان تولید داخلی تاثیرگذار هستند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، عامر کعبی در حاشیه بازدید از منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه صادرات یکی از اهداف مناطق آزاد است که نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی و خروج از مدار تحریم ها ایفا می کند، خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی موجود در منطقه آزاد انزلی سبب شده تا این منطقه در افزایش توان تولید داخلی تاثیرگذار باشد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در زمینه فراهم کردن زیرساخت‌ها نیز اقدامات مناسبی جهت رسیدن به هدف مطلوب و گشایش مشکلات اقتصادی در این منطقه صورت گرفته، بیان کرد: با توجه به این که کمیسیون اقتصادی مجلس نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند، مناطق آزاد کشور یکی از مسئله‌های بسیار مهم و مورد توجه این کمیسیون است و در حال بررسی منطقه آزاد انزلی هستیم و قطعا با مدیریت کارآمد و دانش بنیانی که این منطقه دارد شاهد تغییرات مهم بیش از پیش در همه امور خصوصا ایجاد اشتغال خواهیم بود.

نماینده آبادان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یکی از نقاط مثبت و قابل توجه منطقه آزاد انزلی را در زمینه زیرساخت‌های حمل و نقل بیان کرد و گفت: ایجاد ظرفیت بندری با آبخور 14 متری در مجتمع بندری کاسپین زمانی اهمیت پیدا می کند که توجه داشته باشیم که برخی از بنادر جنوبی کشور از چنین آبخوری برخوردار نمی‌باشند و این مزیت می تواند موجبات افزایش درآمدهای منطقه را فرآهم کند.

کعبی با اشاره به نقش مهم بندر کاسپین در دوران تحریم خاطرنشان کرد :پسکرانه مناسب، ظرفیت بسیار مطلوب و آب خور بالای بندر کاسپین موجب توسعه حمل و نقل دریایی شده و در دوران تحریم یکی از بنادر مهمی که به روند  صادرات و واردات محصولات و مواد اولیه کمک خواهد کرد بندر کاسپین خواهد بود.

وی اقدام ارزنده منطقه آزاد انزلی را بررسی شرایط محیط منطقه ای و بین المللی جهت درآمدزایی برای کشور عنوان کرد و افزود: در حوزه جذب سرمایه‌گذاری نیز منطقه آزاد انزلی گزارش خوبی را ارائه کرد و این مهم زمانی مضاعف می‌شود که بدانیم دولت قادر به انجام همه امور نیست و جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در این زمینه راهگشا می باشد که امیدواریم مناطق آزاد جدید در این مسیر نیز موفق عمل کنند.

کعبی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی وجه متمایز گزارش عملکرد منطقه آزاد انزلی را در حوزه اشتغالزایی اعلام کرد و عملکرد این منطقه را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: ثبات مدیریت و عملکرد خوب مدیریتی نقش بسزایی در دستیابی به موفقیت در زمینه رشد و رونق و برنامه ریزی باید قلمداد کرد، موضوعی که سابق بر این جزو مشکلات مناطق آزاد بوده است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود، پیگیری ایجاد اشتغال در سطح کشور را دغدغه مهم نمایندگان عنوان کرد و با تصریح بر اینکه این مسئله را می توان از طریق مناطق آزاد رفع نمود و اضافه کرد: به طور مثال رفع مشکل قانونی ناشی از عدم اجرای مزیت قانونی تردد بدون ویزای گردشگری در محدوده مناطق آزاد، بین 10 تا 12 هزار فرصت شغلی در بخش خدمات و تجارت ظرف یکسال گذشته در این منطقه ایجاد شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: