• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-4690-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

لزوم تداوم اقدامات زیربنایی در بخش های زیرساختی منطقه آزاد انزلی

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شاهد انجام اقدامات زیربنایی اساسی در بخش های زیرساختی در منطقه آزاد انزلی هستیم تاکید کرد: ضروری و لازم است این اقدامات تداوم پیدا کند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، عین ا... شریف پور در حاشیه بازدید از منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه در راستای رصد و ارزیابی عملکرد مناطق آزاد سفرهایی به این مناطق انجام می دهیم، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های ارائه شده از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و بازدیدهای میدانی از این منطقه شاهد انجام اقدامات زیربنایی اساسی در بخش های زیرساختی هستیم که ضروری است تداوم پیدا کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه نگاه ملی و فرامنطقه‌ای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی یکی از ویژگی‌های مهمی است که این منطقه را نسبت به سایر مناطق متمایز می‌کند، خاطرنشان کرد: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر اساس تعریف آنها باید تولید محور باشند که این منطقه در این راستا خوبی عمل کرده و شرایط مناسب برای تولیدکنندگان، فرصت های شغلی مناسبی را ایجاد کرده است که این امر موجب افزایش سرانه درآمد در سطوح مختلف مردم شده و ضروری است نسبت به صنایع تبدیلی و تولیدی توجه لازم را داشته باشیم.

نماینده ماکو، شوط و پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه منطقه آزاد انزلی در زمینه سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه گذاران موفق بوده و در این راستا فعالیت‌های مناسبی صورت گرفته، اظهار کرد: بخش خصوصی بخش مهمی است که مقام معظم رهبری نیز تاکید ویژه‌ای بر روی آن دارد و در این منطقه توجه بیشتری به این مقوله شده و واحدهای تولیدی با توان صادراتی در این منطقه فعالیت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات انجام شده در منطقه آزاد انزلی با توجه به وسعت منطقه قابل تحسین است، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور این اقدامات می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند و باید سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی در این منطقه بیشتر شوند.

عین ا.. شریف پور نماینده ماکو و شوط و پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی، اجرای توسعه متعادل و متوازن را نقطه قوت منطقه آزاد انزلی در مسیر اجرای طرح‌های توسعه‌ای خود قلمداد کرده و با بیان اینکه توسعه نامتوازن همچون بهره‌گیری از یک موجود ناقص الخلقه است، افزود: باید از تلاش و دقت مدیران فعلی و همه مدیران پیشین این منطقه قدردانی کرد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به بررسی شاخص سواد پرداخته و آن را به تلاش و علاقه فرد برای یادگیری معنی کرده و گفت: چنین سوادی در منطقه آزاد انزلی مشاهده می‌شود و از سوی دیگر وجود نگاه فرامنطقه ای در طرح های توسعه منطقه بیانگر نگاه جهانی و فراملی مدیرعامل این منطقه آزاد است.

وی راهکار موفقیت در برابر مشکلات پیش روی کشور را اجرای ماده 65 قانون ایجاد مناطق آزاد عنوان کرد و اظهار کرد: براین اساس می توان در چارچوب طرح خود اتکایی استانها، این طرح را با همکاری استانداران، در استان هایی که دارای مناطق آزاد هستند اجرا کرد.

وی  گفت: با توجه به قرار گرفتن مناطق آزاد در نقاط مرزی، از امکانات و ظرفیت های بالقوه موجود در این مناطق توسط استان ها می توان به عنوان الگویی در سطح کشور بهره برد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: