• جمعه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-24889-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرسه هنرهای تجسمی در تفرجگاه های آستارا

در ابتکاری جالب، تعدادی از هنرمندان فعال در عرصه هنرهای تجسمی آستارا، نمایشگاهی از آثار خود را در محوطه پارک ها و تفرجگاه های این شهر مرزی و بندری برگزار کردند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، شاپور تشرینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا در حاشیه برپایی این نمایشگاه، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دغدغه های اجتماعی سبب شده است تا بسیاری از خانواده ها از سوق دادن فرزندان خود به سمت هنر غافل شوند و یا رغبت کمتری نشان دهند.

وی با بیان اینکه، شهرستان آستارا هنرمندان بسیاری را در زمینه هنرهای تجسمی معرفی کرده است، ادامه داد: هنر نقش ویژه ای را در اصلاح و کاهش آسیب های اجتماعی دارد و می تواند پیام ها را به آسانی به مخاطبان خود منتقل کند.

تشرینی افزود: در همین راستا، هنرمندان فعال در عرصه هنرهای تجسمی، پیشنهاد برگزاری نمایشگاه به شکل خیابانی، در محوطه پارک ها و تفرجگاه های شهر را مطرح نمودند که مقدمات این کار فراهم شد.

وی اضافه کرد: نمایشگاه فوق برای اولین بار با حدود یک صد اثر از ۸ هنرمند توسط انجمن هنرهای تجسمی وابسته به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستارا در جوار فرش گل میدان فرمانداری این شهر مرزی و بندری برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستارا، خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه، آثاری در سبک های رئال، کاریکاتور، کوبیسم، مینیاتور، تذهیب و سایر سبک ها به نمایش گذاشته شد و با استقبال خوب هنردوستان شهرستان و گردشگران داخلی و خارجی مواجه شد.

وی با تأکید بر اینکه، نمایشگاه هایی از این دست در سایر اماکن گردشگری، پارک ها و تفرجگاه های شهر برگزار خواهد شد، تصریح کرد: آموزش مقدماتی به علاقمندان از برنامه های جنبی این نمایشگاه بود که بر ماندگاری هنرهای تجسمی در اذهان عمومی بیش از پیش تأثیرگذار بود.

به گزارش ایسنا، در این نمایشگاه تابلوهای نقاشی هایی از فرشاد روحی، الناز سیف اللهیان، فریبا غزنوی، سیما قهری، فرانک شهبازی، نسترن بنیادی، امین دولتخواه و سولماز زمردی فر به نمایش گذاشته شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: