• جمعه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-24689-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بازرس کل گیلان:

تفکرات اشتباه درخصوص مالیات از اذهان پاک شود

بازرس کل گیلان، با تاکید بر اینکه با فرهنگ سازی تفکرات اشتباه درخصوص مالیات باید از اذهان پاک شود، خاطرنشان کرد: باید درخصوص اینکه مالیات پرداختی در همین کشور و برای مردم همین سرزمین هزینه می شود اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، جواد انوری در جلسه مشترک مدیران و کارشناسان سازمان بازرسی و اداره کل امور مالیاتی استان گیلان، ضمن ارائه گزارش عملکرد سال 96 و پنج ماهه نخست سال جاری، اظهار کرد: با ایجاد طرح جامع مالیاتی دیگر شاهد تشخیص مالیات به صورت علی الراس نخواهیم بود و مالیات براساس اسناد و مدارک مثبته صورت خواهد گرفت و این خود گویای شفاف سازی است.

وی یکی از مسائل نظام مالیاتی را موضوع کارت های بازرگانی دانست و گفت: افرادی به نام دیگران اقدام به دریافت کارت بازرگانی کردند و به واسطه واردات از طریق این کارت ها، بدون اینکه نام و نشانی از آنان باقی بماند، سودهای کلانی عایدشان شد لذا تلاش ما این است به کمک دستگاه های نظارتی این افراد را شناسایی و حقوق دولت را وصول نماییم.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان، با اشاره به اینکه یکی از برنامه های کاری ما این است که وصول مالیات براساس عدالت صورت گیرد، خاطرنشان کرد: قطعا تمام تلاش ما این است که عدالت مالیاتی برقرار شود تا حقی از کسی تضییع نگردد.

سیف الله مسرور، مدیرکل بازرسی استان گیلان نیز، هدف از انجام بازرسی ها را نظارت بر اجرای صحیح قوانین دانست و عنوان کرد: این وظیفه ای است که قانونگذار بر عهده ما گذاشته تا بر اجرای صحیح قانون نظارت داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه کشورهای مترقی دنیا که نفت و ذخایر زیرزمینی ندارند متکی به مالیات هستند و از این طریق کشور خود را اداره می کنند، متذکر شد: این مسئله برای مردم آنان حل شده است که کشورشان می بایست از طریق مالیات اداره شود و ما نیز باید وابستگی خود به نفت را کاهش دهیم و به سمتی برویم که کشورهای موفق در این حوزه رفته اند.

بازرس کل گیلان، با تاکید بر اینکه با فرهنگ سازی تفکرات اشتباه درخصوص مالیات باید از اذهان پاک شود، خاطرنشان کرد: باید درخصوص اینکه مالیات پرداختی در همین کشور و برای مردم همین سرزمین هزینه می شود اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد و وظیفه ما مسئولین است که برای مردم بگوییم این همه کار که در کشور انجام می شود از طریق مالیات هایی است که شما پرداخت می کنید.

مسرور، ضمن اشاره به اهمیت حفظ اقتدار واحدهای مالیاتی با محوریت قانون درخواست کرد با واحد های تولیدی تا حد امکان مساعدت شود تا شاهد رشد، شکوفایی و رونق اقتصادی باشیم و یادآور شد: بخش مهمی از چرخه اقتصاد کشور به دست شما کارشناسان مالیاتی است و باید فعالیت مضاعف داشته باشید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: