• پنجشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-3990-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

رصد توانمندی تجار دارای کارت بازرگانی در گیلان

رئیس صنعت، معدن و تجارت گیلان، گفت: توانمندی تجاری دارندگان کارت بازرگانی در گیلان پایش و رصد خواهد شد.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، فرهاد دلق‌پوش، در کارگروه مشترک این سازمان، گفت: کارت بازرگانی در اصل هویت و شناسنامه‌ای برای شناسایی بازرگانان در هنگام صادرات و واردات است، ولی با توجه به نوسانات ارزی، احتمال امکان سوء استفاده از این ابزار تجاری وجود دارد.

وی با اشاره به صدور قریب به 600 کارت بازرگانی در استان اعلام کرد: حسب مصوبه این کارگروه مشترک مقرر شد که توانمندی تجاری و فعالیت های دارندگان کارت های بازرگانی و صلاحیت آنها مجدداً رصد و استعلام شود.

دلق‌پوش ارزیابی کارت های بازرگانی و تسریعِ در روند نظارت آن ها را جهت کاهش تخلفات احتمالی ضروری دانست و خاطر نشان کرد: کارت های موجود برای تمدید و ادامه فعالیت باید شرایط جدید را مدنظر داشته باشند و بر اساس این مصوبه و تصمیم نامه وزیران نسبت به تعلیق و یا ابطال کارت های بازرگانی غیرفعال اقدام خواهد شد.

وی چشم پوشی از برخی انحرافات را عامل افزایش انواع تخلفات در حوزه های اقتصادی برشمرد و عنوان کرد: رصد و پایش مستمر در امور اقتصادی بویژه کارت های بازرگانی که در مبادلات تجاری جایگاه ویژه ای دارند می تواند بسیاری از صدمات و آسیب های اقتصادی را کاهش دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تاکید کرد: البته بازرگانانی که به حسن شهرت مشهور هستند می توانند بدون محدودیت به تجارت خود ادامه دهند و فقط بر اساس این مصوبه، کسانی که برای نخستین بار کارت بازرگانی دریافت می کنند در سال اول تا سقف 500 هزار دلار و در سال دوم حداکثر دو میلیون دلار مجاز به واردات هستند.

وی گفت: از این کارت‌های بازرگانی صادرشده 111 کارت بازرگانی در بخش شرکت‌های تعاونی گیلان صادر شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: