• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-19489-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه بندر آستارا:

هیأت های مذهبی سکولار ضربه های بسیاری را به دین زده اند

امام جمعه بندر مرزی آستارا گفت: دین ضربه های بسیاری را از هیأت های مذهبی سکولار خورده است و اینگونه هیأت ها به درد نمی خورند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا در همایش بزرگ عاشورائیان شهرستان مرزی بندر آستارا که با حضور علما، هیئات مذهبی، هیأت امنای مساجد، مداحان و شاعران آیینی در سالن 750 نفری آمفی تئاتر ارشاد برگزار شد، اظهار کرد: باید در آداب برگزاری مجالس بازنگری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه با تغییر روش های زندگی، آداب مجالس ما هم عوض شده است، ادامه داد: مسایل مرتبط با آداب و به خصوص احترام به علما در بسیاری از مجالس و مساجد رعایت نمی شود و باید فرهنگ سازی در این زمینه، مدنظر قرار گیرد.

وی تصمیمات ستاد ساماندهی شئونات فرهنگی و سایر ستادها در سطوح مختلف را جمعی و گروهی برشمرد و افزود: کلیه زیر مجموعه، مکلف هستند که تصمیمات مصوب شده را اجرا کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا در بخش دیگر سخنان خود از نزدیکی ایام محرم سخن گفت و خاطرنشان کرد: گریه برای اباعبدالله الحسین (ع) ثواب دارد و باید به پاسخ سوالاتی از این قبیل «همه گریه ها و عزاداری ها قبول می شوند؟» و «شرایط قبولی آنها چگونه است؟» آشنا شویم.

وی توضیح داد: راه هایی را که سبب مقبولیت عزاداری ها می شود، بندگی و عبودیت است و این مهم در قالب «نماز» شکل می گیرد.

وی با اشاره به اهمیت نماز ظهر عاشورا، تصریح کرد: برخی ها طوری تبلیغ می کنند که عزاداری ها مقدم بر نماز باشد و این یک آسیب و توطئه است و همگان باید از نسبت به آن آگاه شوند.

امام جمعه آستارا از ویژگی های هیأت های مذهبی فعال، به خصوص در ایام محرم سخن گفت و اضافه کرد: اتصال بین عاطفه و منطق، پایگاه اطلاع رسانی و بصیرت افزایی شدن هیأت ها، سیاسی بودن هیأت ها و پرهیز از سیاست زدگی و فعالیت آنها حول محور قرآن کریم، را از مهمترین این ویژگی ها عنوان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا با بیان اینکه «دین» ضربه های بسیاری را از هیأت های مذهبی سکولار خورده است، هشدار داد و توصیه کرد: هیأتی که دغدغه ملت مستضعف در کشورهای فلسطین، یمن، بحرین، عراق ، سوریه  و سایر کشورها را نداشته باشد، هیأتی تمام سکولار است و اینگونه هیأت ها به درد نمی خورند.

وی با استناد با سخنان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، «آمریکا» را نماد شمربن ذی الجوشن و عمربن سعد دانست و یادآور شد: باید به سخنرانی عالمان دین در مساجد و هیأت ها اهمیت داده شود.

وی اضافه کرد: ما در بعضی مواقع روش های عزاداری را بلد نیستیم و باید دید خود را نسبت به عزاداری ایام محرم تغییر دهیم.

امام جمعه آستارا در پایان تأکید کرد: هیأت امنای مساجد، متولی طبل زنی در داخل مساجد نیستند و این اقدام در داخل مساجد ممنوع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: