• شنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-12189-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : رشت

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان خبر داد:

مشارکت استانداری گیلان در رویداد استارتاپی کشوری در حوزه روستایی

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان از مشارکت استانداری گیلان در رویداد استارتاپی کشوری در حوزه کارآفرینی روستایی خبر داد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سید مازیار سید نژاد در جلسه هماهنگی رویداد استارت آپی منطقه یک کشور ضمن اشاره به تجربه دهه های گذشته در زمینه برنامه ریزی و مدیریت توسعه روستایی در سطح کشور گفت: تجربه نشان داده صرف تامین خدمات زیر بنایی و روبنایی در روستاها منجر به تحقق توسعه پایدار روستایی و عدم مهاجرت روستاییان به شهرها نخواهد شد که در همین راستا در سالیان اخیر برنامه ریزی و اقدامات اجرایی به منظور حمایت از طرح های اشتغالزای روستایی و توسعه اشتغال پایدار در روستاها در کنار تامین زیر ساخت های مورد نیاز روستاییان صورت پذیرفته است.

وی افزود:  تجربه موفق استان گیلان در برگزاری اولین رویداد استارت آپی در حوزه کار آفرینی در سال گذشته منجر به شکل گیری ستاد کسب و کارهای آینده روستا و برنامه ریزی برای برگزاری سلسله رویدادهای استارت آپی با موضوع کارآفرینی روستایی در سطح کشور توسط معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری در ادامه با بیان اینکه در همین راستا اولین رویداد در منطقه یک کشور از تاریخ 10 لغایت 13 شهریور ماه سال جاری به میزبانی استان قزوین برگزار خواهد شد گفت: دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با اعزام 26 نفر از منتخبین صاحب ایده و طرح های نو در زمینه کسب و کارهای روستایی در این رویداد حضور خواهد داشت.

سید نژاد ضمن تشکر از همکاری به عمل آمده از ناحیه پارک علم و فناوری استان در خصوص رویداد مذکور از آمادگی این دفتر جهت حمایت از ایده ها و طرح های منتخب از طریق کمک به جذب مجوزهای لازم از دستگاهای اجرایی و اعطای تسهیلات بانکی کم بهره خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: