• چهارشنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-8689-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان عنوان کرد:

کاهش دغدغه های زیست محیطی گیلان با اجرای آمایش

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان گفت: با بهره‌گیری از نیروهای توانمند در بخش آمایش می‌توان مشکلات و دغدغه‌های زیست‌محیطی را برطرف کرد و یا کاهش داد.

کیوان محمدی در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، تدوین و تبیین برنامه ششم توسعه در گیلان را یکی از مهمترین فعالیت‌های سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان دانست و اظهار کرد: در این راستا با بهره‌گیری از خرد جمعی و به کارگیری ظرفیت های منطقه و با توان کارشناسی 350 نفر از کارشناسان زبده ادارات، بازنشستگان، نخبگان، جوانان و بانوان استان این مهم به فعلیت رسیده است.

وی به تشکیل جلسات ماهیانه توسعه در آخرین پنجشنبه هر ماه و نشست‌های تخصصی صاحب نظران و تشکیل اتاق فکر توسعه در راستای هم افزایی و بهره‌مندی از ظرفیت ها برای توسعه استان اشاره کرد و گفت: برگزاری این نشست ها می تواند پشتوانه ای قوی برای توسعه استان باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، با اشاره به موضوع آمایش سرزمین در اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها، تصریح کرد: هر استانی دارای محیط زیستی خاص می باشد که باید در اجرای پروژه ها به آن توجه ویژه صورت گیرد تا در طول زمان، مسائل و مشکلات زیست محیطی در آن منطقه ایجاد نشود.

محمدی، با اشاره به تدوین برنامه آمایش استان، متذکر شد: در تدوین برنامه آمایش هم از دانش و تجربیات فرمانداران و هم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان بهره گیری شده است که با اجرای آن آسیب ها به حداقل ممکن خواهد رسید.

وی ادامه داد: با بهره‌گیری از نیروهای توانمند در بخش آمایش می‌توان مشکلات و دغدغه‌های زیست‌محیطی را برطرف کرد و یا کاهش داد.

این مقام مسئول، با تاکید بر نقش نظارتی سازمان، به اجرای طرح ناظران امین اشاره و خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح میزان نظارت در استان افزایش یافته و نقاط آسیب پذیر و تعلل در اجرای پروژه ها مشخص خواهد شد و می توان از بسیاری مشکلات و موانع اجرایی پروژه های استان جلوگیری نمود و یا آنها را کاهش داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: