• سه شنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-8589-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار گیلان:

وحدت نیاز امروز کشور و انقلاب است/ شهدا وحدت آفرین بودند

استاندار گیلان، با اشاره به تاکید شهید قلی پور بر حفظ وحدت، افزود: شهدا فرداها را می دیدند و می دانستند که وحدت نیاز امروز جامعه، کشور و انقلاب ماست تا لطمه ای به این انقلاب و نظام وارد نشود.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، مصطفی سالاری، استاندار گیلان امشب در دیدار با خانواده سردار شهید حاج محمود قلی پور، دیدار با خانواده شهدا را روحیه بخش و آموزنده دانست و اظهار کرد: محور وصیتنامه شهدا بر وحدت است.

وی با اشاره به تاکید شهید قلی پور بر حفظ وحدت، افزود: شهدا فرداها را می دیدند و می دانستند که وحدت نیاز امروز جامعه، کشور و انقلاب ماست تا لطمه ای به این انقلاب و نظام وارد نشود.

استاندار گیلان، وحدت را حاصل صداقت افراد دانست و تصریح کرد: اگر دست اندرکاران نظام در رفتارشان خدا را در نظر بگیرند، فداکاری کنند و دنبال مصالح و منافع خودشان نباشند، وحدت محقق می شود. هر کجا که شاهد هستیم وحدت لطمه می بیند، آن لطمه ناشی از این است که افراد خواست خود را بر خواست جامعه، کشور و نظام ترجیح داده اند لذا فاصله شکل می گیرند و انحراف از مسیر وحدت ایجاد می شود.

سالاری، با بیان اینکه شهدا جان خودشان را به عنوان بالاترین دارایی هر انسان در طبق اخلاص گذاشتند، خاطرنشان کرد: شهدا در راه عقیده، باور، مردم، کشور و انقلاب جانفشانی کردند تا وحدت آفرین باشند؛ وحدتی که مورد تاکید اسلام و سرلوحه شهداست.

وی با اشاره به فداکاری همسران شهدا در تربیت فرزندان، یادآور شد: امروز جامعه به فرزندان شهدا نگاه می کند و فرزندان شهدا همانند پدران شهید خود برای جامعه الگو هستند. بی تردید همسران شهدا نزد خداوند اجر دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان، با بیان اینکه باید از رفتار شهدا درس بگیریم، گفت: امروز میدان جنگ نیست و امیدواریم با حفظ اقتدارمان هیچوقت نیاز به دفاع مسلحانه نداشته باشیم و کسی جرات تعرض به کشور را نداشته باشد، اما شهدا در حد اعلی فداکاری کردند و ما باید به وحدتی که مورد تاکید شهدا بود برسیم.

سالاری تصریح کرد: خداوند به کسانی که مسیر شهدا را انتخاب می کنند، پاداش می دهد لذا شنیدن سخت شهدا به ادامه مسیر ما کمک می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: