• دوشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-5089-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

نماینده ولی فقیه در گیلان:

بسیاری از ناهنجاری‌ها به دلیل بی‌اطلاعی از مسائل حقوقی است

نماینده ولی فقیه در گیلان بر آگاهی اقشار مختلف جامعه از مسائل اجتماعی و حقوقی تأکید کرد و گفت: بسیاری از ناهنجاری‌ها که در جامعه به وجود می‌آید و گلایه‌های مردم از دستگاه قضا به دلیل عدم اطلاع از مسائل حقوقی و قضایی است.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با هیأت اندیشه‌ورز بسیج حقوقدانان استان با اشاره به اینکه حقوق دانشی است که باید تمام مردم از آن آگاهی داشته باشند اظهار کرد: بسیاری از ناهنجاری‌ها که در جامعه به وجود می‌آید و گلایه‌های مردم از دستگاه قضا به دلیل عدم اطلاع از مسائل حقوقی و قضایی است.

وی ادامه داد: اگر مردم حداقل 20 درصد از مسائل حقوق اجتماعی را بدانند بسیاری از معضلات جامعه برطرف می‌شود.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه 90 درصد از مردم با فرهنگ آپارتمان‌نشینی آشنایی ندارند، بیان کرد: حقوقدانان باید مسائل حقوقی را به بخش‌های مختلف جامعه تسری دهند.

آیت‌الله فلاحتی بر آگاهی اقشار مختلف جامعه از مسائل اجتماعی و حقوقی تأکید کرد و گفت: نوع پوشش برخی از افراد در جامعه هنجارشکنی محسوب می‌شود و طبق قانون هنجارشکنی جرم است.

وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی مسائل حقوقی به مردم می‌تواند یکی از کارکردهای بسیج حقوقدانان باشد، تصریح کرد: وظیفه مسئولان به‌ویژه دستگاه قضایی دفاع از مظلوم است.

نماینده ولی فقیه بر عمل کردن به قانون توسط دستگاه قضا تأکید کرد و متذکر شد: امر مذکور باید با ظرافت انجام شود ضمن اینکه بسیاری از مراجعه کنندگان به محاکم قضایی نیاز به مشاوره حقوقی دارند.

آیت‌الله فلاحتی، خواستار مطالعه بسیار و عمیق حقوقدانان شد و خاطرنشان کرد: قضات فصل‌الخطاب هستند و به این دلیل باید به طور دائم مطالعه داشته باشند.

وی، موضوع اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها را مهم توصیف کرد و یادآور شد: بسیاری از برنامه‌های زندگی خانوادگی را جوانان از رسانه‌های بین‌المللی یاد می‌گیرند و در این زمینه مسائل خانوادگی را باید با بیانی جاذبه‌دار به جامعه منتقل کرد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: