• سه شنبه ۲۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-591-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

«پیروزی» پایان راه مقاومت است

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران گفت: پایان راه «مقاومت»، «عزت» و «صبر» پیروزی است چون خداوند در قرآن تاکید کرده و وعده خدا هم کاملا حق است.  

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران امروز در مراسم اختتامیه لشگر فرشتگان که در رشت برگزار شد،اظهار کرد: طبق آیه " وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ" مپندارید افرادی که در راه خدا به شهادت می‌رسند، کشته شدند. این آیه بهترین نشانه برای تحقق وعده خداوند است که فرموده شهدا در مکانی بهتر از زمین روزی می‌گیرند.

وی با بیان اینکه «خط مقاومت» همان خط پیروزی است، افزود: اگر با دشمن دست بدهیم، نمی‌توانیم پیروز شویم، وقتی پیروز می‌شویم که با دشمن مقابله کنیم. «مقاومت» رهاوردی است که از رهبران‌مان آموخته‌ایم.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با اشاره به نقش زنان در خط مقاومت، تصریح کرد: در واقع ما از شما زنان فداکاری، مقاومت و ایستادگی را آموختیم. در فلسطین هم زنان بیش از ۷۰ سال است که مبارزه می‌کنند.

ابوشریف گفت: در سال ۱۸۹۳ میلادی اولین تظاهرات زنان فلسطینی در نزدیکی شهر افولا در اعتراض به ساخت شهرک صهیونیستی برگزار شد.

وی با بیان اینکه مبارزه زنان فلسطینی همچنان ادامه یافت تا زمانی که یک گروه کاملا مسلح و رزمی برای مبارزه تشکیل دادند، خاطرنشان کرد: زن فلسطینی در تمامی مراحل جهاد و مبارزه حضور دارد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران، با بیان اینکه 17 هزار زن فلسطینی در عرصه مبارزه توسط رژیم صهیونیستی بازداشت شدند، گفت: در انتفاضه دوم 423 زن فلسطینی به شهادت رسیدند و همچنین در تظاهرات درگیری‌ها 1447 زن زخمی شدند.  

ابوشریف ادامه داد: با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی از ورود مردان به مسجدالاقصا ممانعت می‌کند، لذا زنان فلسطینی با حضور و تحصن در مسجدالاقصا از آن محافظت کردند و مانع ورود صهیونیستی‌ها شدند.

وی تاکید کرد: پایان راه «مقاومت»، «عزت» و «صبر» پیروزی است چون خداوند در قرآن تاکید کرده و وعده خدا هم کاملا حق است.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: