• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-27689-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار تالش:

مسئولان بستر لازم را برای انتقاد فراهم کنند

فرماندار تالش گفت: مسئولان باید بستر لازم را برای انتقاد فراهم نمایند تا در امورات توسعه و پیشرفت حاصل شود.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، سید عیسی مهدوی در نشست با اصحاب رسانه که  در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: با بررسی جوانب مختلف باید بگوئیم که خبرنگاری شغل بسیار پرخطری است.

وی با اشاره به برخی از دغدغه های خبرنگاران و اصحاب قلم و رسانه، ادامه داد: موانع مربوط به مشلات بیمه این قشر باید مرتفع شود و مجموعه فرمانداری آمادگی کامل دارد تا این موانع را مرتفع کند.

وی با بیان اینکه بین انتقاد و تخریب فاصله بسیاری وجود دارد، افزود: انتقاد سازنده خبرنگاران در رشد و توسعه منطقه مفید می باشد و از عوامل مهم در راستای کمک به مسئولان است.

مهدوی، نقد مدیریت ها توسط خبرنگاران و با ارائه پیشنهاد های دقیق را بسیار ارزشمند برشمرد و خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه یک ناظر بر عملکردها هستند و نقش ویژه ای را در شفاف سازی ایفا می کنند و مسئولان باید بستر لازم را برای انتقاد فراهم نمایند تا در امورات توسعه و پیشرفت حاصل شود.

وی اضافه کرد: اطلاع رسانی دقیق، به موقع، شفاف و فراگیر با در نظر گرفتن منافع عمومی همیشه مورد تأکید نظام، انقلاب و همچنین دولت تدبیر و امید بوده و دولت تمامی ظرفیت های قانون اساسی را در مورد مطبوعات رعایت کرده است.

فرماندار تالش با اشاره به اینکه حفظ شخصیت انسان همواره مورد تأکید دین مبین سلام و قرآن کریم بوده، تصریح کرد: خبرنگاران حلقه اتصال مردم و مسئولان هستند و در بحث انتقاد خبرنگاران بستر همواره آماده بوده و این همان تعریف دموکراسی است‌.

فرماندار تالش با تأکید بر اهمیت و اجرا شدن مسائل صنفی مربوط به خبرنگاران شهرستان تالش، توضیح داد: ایجاد کانون صنفی خبرنگاران شهرستان برای دفاع از حقوق خبرنگاران این خطه از کشور، مطالبه خبرنگاران تالشی بود که عملی شد و امیدواریم با همکاری دوستان رسانه تمامی مشکلات شهرستان رفع و منجر به توسعه همه جانبه و پایدار شود.

مهدوی به آمادگی فرمانداری برای حمایت از تشکیل سازمان های مردم نهاد در شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به فلسفه تشکیل سازمان های مردم نهاد، نقش این سازمان ها در باز تولید سرمایه های اجتماعی و مشارکت عمومی بسیار مهم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: