• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-27489-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عملیاتی شدن سیستم توسعه هواشناسی کاربردی در آستارا

توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) برای تحت پوشش قرار دادن بخش های مختلف از قبیل کشاورزی، توریسم، دریانوردی، شیلات و سایر بخش ها در آینده ای نزدیک در شهرستان مرزی بندر آستارا عملیاتی می شود.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، محمد دادرس، سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان در جلسه توجیهی پیاده سازی سیستم توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) که در سالن اجتماعات فرمانداری آستارا برگزار شد، اظهار کرد: هدف اصلی هواشناسی ارائه اطلاعات هوا، پایش و تولید داده ها برای استفاده جامعه هدف است.

وی ضمن تشکر از حمایت‌های فرماندار آستارا در کمک به توسعه ایستگاه های هواشناسی در این شهرستان، ادامه داد: آستارا از نظر موقعیت ایستگاه های هواشناسی بسیار حائز اهمیت است و تلاش داریم با حمایت‌های فرمانداری شهرستان نسبت به توسعه زیرساخت‌ها و استقرار ایستگاه های جدید برنامه‌ریزی کنیم.

دادرس در ادامه خواستار بهره برداری و ارتباط بهتر دستگاه‌های اجرایی شهرستان آستارا از ظرفیت های این اداره کل شد.

یونس رنجکش، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در این جلسه گفت: توسعه زیرساخت و تقویت ایستگاه های هواشناسی با توجه به شرایط خاص این شهرستان مرزی و بهره‌مندی از داده‌های این مرکز یکی از نیازهای جدی و ضروری در آستارا است.

وی خاطر نشان کرد: پیش بینی های درست و اطلاعات به موقع هواشناسی نقش مهمی در برنامه ریزی های ملی، منطقه ای و شهرستانی با توجه به نیازها دارد.

وی به شرایط و موقعیت جغرافیایی، اقلیمی و ظرفیت هایی که در زمینه های کشاورزی گردشگری و ترانزیتی در آستارا وجود دارد، اشاره کرد و افزود: داده های هواشناسی می‌توانند نقش مهمی در برنامه ریزی ها و پیش بینی های آینده داشته باشند.

رنجکش یادآور شد: هر میزان اطلاعات مربوط به وضعیت شرایط جوی بیشتر و کاربردی تر باشد به همان میزان می توان ضمن برنامه ریزی و ارائه سناریوهای مختلف برای مقابله با بحران ها در زمینه بهره مندی از فرصت ها نیز اقدام مناسب داشت.

فرماندار آستارا نیاز این شهرستان به مرکز هواشناسی دریایی را یکی از ضرورت ها دانست و به حمایت مجموعه فرمانداری جهت برنامه ریزی های اداره کل هواشناسی در این زمینه تأکید کرد.

وی همچنین از دهیاران و دستگاه‌های اجرایی شهرستان خواست تا با توجه به جامعه هدف پیرامونی نیازمند به اطلاعات و داده های هواشناسی نسبت به ارتباط بهتر و مؤثر با اداره هواشناسی اقدام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: