• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-6590-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

80 درصد مشترکین برق گیلان در بخش خانگی هستند

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان گفت: اغلب مصرف کنندگان برق گیلان در بخش خانگی هستند و این بخش در کاهش برق کشور تاثیرگذارند.

به گزارش ایسنا - منطقه  گیلان، جمشید طالبی امروز در نشست با خبرنگاران که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار برگزار شد، گفت: در خاموشی برق مناطق مختلف سعی شد عدالت برقرا شود و خوشبختانه موفقیت آمیز عمل شد و به جهت حساسیت برخی مکان ها مانند بیمارستان ها و زندانها و... قطع برق امکانپذیر نبود.

وی با تاکید بر اینکه حتما برخی از مناطق و ساختمان ها باید مجهز به دیزل ژنراتور باشند، اضافه کرد: تجهیزات ژنراتوری مشکلات را در صورت خاموشی رفع می کند.

طالبی با اشاره به اینکه میزان تولید برق در گیلان بیش از مصرف است، گفت: ما تولید برق مازاد داریم و به استانهای دیگر صادر می کنیم این دلیل نمی شود که خاموشی نداشته باشیم  زیرا تولید برق در استان فقط مختص گیلان نیست و متعلق به همه کشور است.

وی افزود: مشترکین ما با شرکت در طرح کاهش بار علاوه بر بهره مندی از  پاداش مالی به کاهش خاموشی ها کمک خواهند کرد.

طالبی ادامه داد: این طرح به این صورت است که از ابتدای خردادماه تا پایان شهریور ماه لازم است مشترکین نسبت به کاهش مصرف حداقل ده درصدی در ساعات اوج اقدام کنند. شرکت توزیع برق نیز نمایندگانی جهت ارایه توضیحات به محل مشترکین اعزام می کند .

مدیرعامل شرکت توزیع برق  گیلان گفت: تغییرات الگوی مصرف برق خانواده های ایرانی با تغییرفصول فرق می کند. در فصل گرما استفاده از کولر بار زیادی را به شبکه وارد می کند .

طالبی با بیان اینکه بیش از 80 درصد مشترکین برق گیلان را مصارف خانگی تشکیل می دهند، افزود: نهادینه شدن مدیریت مصرف برق کمک فراوانی به اقتصاد ملی می کند.

وی در خصوص برخورد با برق دزدی در استان تصریح کرد: برق دزدی که شامل دستکاری در کنتورهاست کارشناسان تست اعزام می شوند و خسارت در نظر گرفته می شود.

طالبی گفت:مورد برق دزدی که از شبکه های مسقیم برق صورت می گیرد، از سوی دادگاه پیگیری می‌شود .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: